Carina Bruwer Şampiyona’ya damga vurdu

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler arasında en kapsamlı ve prestijli yüzme yarışı olan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın en önemli ayağı tamamlandı. Carina Bruwer şampiyon oldu.

Hapimag Resort Sea Garden Bodrum’un ev sahipliğinde binlerce sporcu ve sporseveri bir araya getiren şampiyonanın en zorlu parkuru olan 10 kilometrelik Hapimag Maratonu’nu 2.44.58’lik derecesiyle Güney Afrikalı sporcu ve yan flüt sanatçısı Carina Bruwer kazandı. Bu yıl 9’uncusu düzenlenen Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın merakla beklenen etabı tamamlandı.

Hapimag Resort Sea Garden Bodrum’da düzenlenen şampiyona farklı disiplinlerde düzenlenen yarışmalarla katılımcıları zorlarken, sporseverlere unutulmaz anlar yaşattı. Yarı maraton, maraton, bayrak yarışları gibi birçok parkurda çekişmeli mücadelelere sahne olan şampiyonaya Hapimag Maratonu damga vurdu.

‘Benzersiz bir deneyim’
Hapimag Resort Sea Garden Bodrum sponsorluğunda düzenlenen Hapimag Maratonu 10 kilometrelik parkuru ile katılımcılara zor anlar yaşattı. Dayanıklılık ve yüksek motivasyon gerektiren maratonu Güney Afrikalı sporcu Carina Bruwer kazandı.

2.44.58’lik derecesiyle parkuru tamamlayan Bruwer; “Geçmişte daha uzun mesafeler yüzdüm ama 10 kilometrelik Hapimag Maraton’u gerçekten zorlu geçti. Karaada rotasını yüzerek keşfetmek benzersiz bir deneyim oldu.

Böyle güzel bir doğada üstelik uluslararası bir yarışmada yer almak benim adıma büyük bir mutluluk. Kazanmak ise bu mutluluğu taçlandırdı. Organizasyonu kusursuz hale getiren tüm yarışmacı, seyirci ve yetkililere teşekkür ediyorum” dedi.

Carina Bruwer kimdir?
Tam zamanlı bir maraton yüzücüsü olan Bruwer, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için 1998’den beri yüzüyor. Bu amaçla kurduğu ‘Umut İçin Yüz’ insiyatifi aracılığıyla farklı ülkelerde uzun mesafe yüzerek dezavantajlı çocuklara destek veriyor.

Cebelitarık’ta kadınlar rekorunu kıran Bruwer’in yüzdüğü rotalar arasında Manş Denizi’nin yanı sıra Fransa’dan İtalya’ya Monako üzerinden geçtiği parkurlar da yer alıyor. Carina Bruwer 38 yaşında ve 3 çocuk annesi. Bunun yanı sıra Bruwer, yan flüt virtüözü olarak, Sterling EQ isimli müzik grubunun da üyeleri arasında bulunuyor.

Kaynak: Deniz Haber

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 296 kere görüntülenmiştir