TAYK-BDK Kupası’nda poyraz beklerken imbat geldi

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Adalar çevresindeki geleneksel rotasında gerçekleşen TAYK-BDK Kupası’na IRC ve Gezi sınıflarında 30 tekne kayıt verdi.

Tüm tahminlerin güçlü poyraz gösterdiği parkurda, Heybeliada önlerinden verilen startın ardından Büyükada’ya rota koyan filoyu imbat rüzgarı karşıladı. Ekipler poyrazı yarışın son düzlüğünde yakaladı.

TAYK-Burgazada Deniz Kulübü Kupası (BDK) Yat Yarışı, 1 Eylül Cumartesi günü geleneksel rotasında gerçekleşti. 30 teknenin kayıt verdiği yarışta start hattına 28 tekne geldi.

Heybeliada-Burgazada kanalında kurulan hatta ilk start düdüğü 12.00’da IRC2 ve IRC3’lere, ardından 12.05’te IRC0-1 ve 2’lere, 12.10’da da IRC4 ve Gezi sınıfları için çaldı.

Yarış öncesinde tahminler güçlü poyraz gösterdiği için ekipler hazırlıklarını buna göre yaptı. Ne var ki startın ardından Büyükada’nın güneyine rota koyan ekipleri bir süre sonra imbat rüzgarı karşıladı.

ORIENT EXPRESS VI’YA İLK FİNİŞ YETMEDİ

Bekledikleri poyrazı Büyükada-Burgazada kanalında yakalayan filoda ilk finişi saat 14.54.30’da yaklaşık 12 deniz mili mesafeli rotada yarışan IRC0 grubundaki Orient Express VI yaptı. Ne var ki rakipleri Goblin 5 14.56.47’de, Eker 40 14.57.00, Ford Otosan-Fenerbahçe 2 de 14.57.53’te rotalarını tamamlayınca ihtiyaç duyduğu zaman farkını yaratamadı.

IRC0’da birinciliği Goblin 5, IRC1’de Mad X, IRC2’de Logo, IRC3’te sahibinden.com-Flamenco, IRC4’te Jumbo kazandı. Gezi’de SOS 1 tek başına yarıştı.

Yarışın tamamlanmasından sonra dereceye giren ekiplere kupaları Burgazada Deniz Kulübü’nde düzenlenen törenle dağıtıldı.

TAYK-BURGAZADA DENİZ KULÜBÜ KUPASI SONUÇLARI
1 Eylül 2018, Cumartesi / Adalar Parkuru

IRC0
Kayıtlı tekne sayısı: 7
Start saati: 12.05
1. Goblin 5 (Aydın Yurdum) 14.56.47
2. Fenerbahçe 2-Ford Otosan (FBSK / Oğuz Ayan) 14.57.53
3. Borusan Racing-Çılgın Sigma (Bülent Demircioğlu / Uğur Tarık Gül) 14.59.42

IRC1
Kayıtlı tekne sayısı: 4
Start saati: 12.05
1. Mad X (İzzet Göçmenoğlu) 15.02.38
2. MSI Sailing Team / Anything Goes (Barbaros Sarp / Ahmet Köroğlu) 15.27.34
3. Fenerbahçe 1 (FBSK / Halil Savaş) 15.27.19
DNC: Island Breeze (Muhammet Kenan Mandıracı)

IRC2
Kayıtlı tekne sayısı: 7
Start saati: 12.00
1. Logo (Tuğrul Tekbulut / Onur Bilgen) 15.09.16
2. Vagabond Alize (Nejat Meşe / Sinan Sümer) 15.10.32
3. Palamut / CPM (Targan Hazarhun / Bülent Çelik) 15.11.07

IRC3
Kayıtlı tekne sayısı: 7
Start saati: 12.00
1. sahibinden.com Flamenco (Serdar Öner) 15.01.48
2. Permolit Electron (Cenk Tekkaya / Bartu Özsoy) 15.01.11
3. Borusan Jr. Alto (Serdar Öner / Mehmet Yaşar Yücel) 15.03.40

IRC4
Kayıtlı tekne sayısı: 4
Start saati: 12.10
1. Jumbo (Şükrü Burak Uzuner) 15.14.33
2. Alize Zig Zag (Sinan Sümer / Hüseyin Akça) 15.30.15
3. IBS-40 Plus (40 Plus Sailing / H. Cengiz Demirli) 15.51.13
DNC: Puff (Sancan Çokacar)

GEZİ
Kayıtlı tekne sayısı: 1
Start saati: 12.10
1. SOS 1 (A&T Bank / Şamil Sagidov) 15.50.36

Kaynak: TurkSail

Bu dosyayı indir (TAYK BDK Kupasi 2018-sonuc.pdf)TAYK-BDK Kupası Yarış Sonuçları 323 kB

 

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true numbers topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=122049
     Slide3
    YELKEN POSTASI – Tanju Okan Kupası
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=121354
     Slide3
    Ali Nasman ile YELKEN – Haberler
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=123020
     Slide4
    TANGO TANGO – Kabotaj Bayramı Ozel
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=123237
     Slide5
    UCASE YELKEN – Haberler
  • 5000 fade true 30 bottom 0 ENGELSIZ YELKEN – Haberler
     Slide6
    ENGELSIZ YELKEN – Haberler
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=121401
     Slide6
    Ekrem İnözü Röportajı
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=122071
     Slide7
    Özkan Gülkaynak Röportajı
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=121794
     Slide8
    Antalya Yelken Kulübü Röportajları
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=98487
     Slide9
    ACIK DENIZ Programının Konuğu “Tolga Pamir”
  • 5000 fade true 30 bottom 0
    Slide10
    Selcen Tanınmış'ın Konukları “Rüştü Onur Atilla & Doğan Akdoğan”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=121183
     Slide11
    PRUVA Programı – Konuk “Cahit Uren”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=119973
     Slide12
    SG YELKEN – Stüdyo Konuk “Kpt.Neşe Hasipek”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=123304
     Slide13
    Sunum ATLANTİK GEÇİŞİ >> Ekrem İnözü
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=114887
     Slide14
    YELKEN POSTASI – Konuk”Can Akaltan”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=115544
     Slide15
    YELKEN POSTASI – Konuk “Ogeday Sunay”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=116854
     Slide16
    YELKEN POSTASI - Konuk “Haktan Taş”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=99800
     Slide17
    ACIK DENIZ Programının Konuğu “Yüksek Ökçeler Yelken Grubu”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=115288
     Slide18
    Ali Nasman ile YELKEN – Konuk “Erdem Ağan”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=114819
     Slide19
    Ali Nasman ile YELKEN – Konuk “Erman Aras”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=114978
     Slide20
    Dünya Dragon Şampiyonu “Ali Tezdiker” Ali Nasman’nın Konuğu !
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=116529
     RızaEkipmen
    Ali Nasman ile YELKEN – Konuk Rıza Epikmen
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=119810
     Slide22
    Yalıkavak Marina GM "Deniz Akaltan" Bloomberght'ye Konuk Oluyor
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=94874
     HaldunGursoy
    Erkan Gürsoy Röportajı >> Selim Pala
  • 5000 fade true 30 bottom 0
    BanuOney
    ACIK DENIZ Programının Konuğu “Banu Öney”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=91264
     Slide25
    Bedros Kılıçcan Röportajı >> Selim Pala
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 242 kere görüntülenmiştir