Geçen yıl tanıştığı kanoda dereceye doymuyor

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Şanlıurfa’nın Bozova Belediyesine İçişleri Bakanlığınca yapılan görevlendirmenin ardından kurulan kano takımının 12 yaşındaki sporcusu Ali Kemal Sarar, üst üste yaptığı Türkiye dereceleriyle adından söz ettiriyor.

Şanlıurfa’nın Bozova Belediyesine İçişleri Bakanlığınca yapılan görevlendirmenin ardından kurulan kano takımının 12 yaşındaki sporcusu Ali Kemal Sarar, katıldığı 5 yarışta 4 birincilik elde etmenin sevincini yaşıyor.

Bozova Belediye Başkanı Zeynel Taş’ın terör soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından İçişleri Bakanlığınca 1 Ocak 2017′de başkanlığa vekaleten görevlendirilen Bozova Kaymakamı Zekeriya Göker ve ekibinin, yaptığı çalışmalar meyvelerini vermeyi sürdürüyor.

Çocukların ve gençlerin spora yönelmesini sağlayan Göker’in girişimleriyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü eğitmenleri tarafından Atatürk Barajı’nda bir yıl kano eğitimi verilen gençler, ulusal şampiyonalarda dereceler elde ediyor.

Türkiye Kano Federasyonu tarafından 4-5 Ağustos’ta Eskişehir’de Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası yarışlarına katılan Bozova Kano Takımı sporcularından Ali Kemal Sarar da minikler 200 metre kategorisinde Türkiye birincisi olmayı başardı.

Ali Kemal, daha önce de üç birinciliği ve bir de üçüncülüğü bulunuyordu.

“Olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil etmek istiyorum”

Ali Kemal Sarar, geçen ay düzenlenen yarışmadaki benzer performansı bu ay da gösterdiği için mutlu olduğunu söyledi.

Türkiye’deki derecelerini artık yurt dışına taşımayı hedeflediğini belirten Ali Kemal, “İki yıldır kano ile uğraşıyorum, ardı ardına önemli dereceler kazandım. Bize bu imkanın sunan belediyemize çok teşekkür ediyorum. Bozova’yı yurt dışında temsil etmek için daha çok çalışacağım. Hocalarımın da desteğiyle kanodaki başarımızı sürdürüp olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil etmek istiyorum.” diye konuştu.

“Emek ve özveri meyvesini veriyor”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Nesih Çiftçi ise sporcularının başarılı sonuçlarından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

Bozovalı sporcuların her geçen yıl kanodaki performansını artırdığına dikkati çeken Çiftçi, çocuklara daha başarılı bir gelecek sunmak için gayret ettiklerini kaydetti.

Çiftçi, çocuklukta yapılan derecelerin çok daha anlamlı olduğunu ifade ederek, “Su sporlarında kısa sürede kaymakamız ve belediye başkan vekilimiz Zekeriya Göker’in ciddi katkısıyla önemli başarılar elde ettik. İlçemizdeki yetenekli çocuklarımız kendini yarışmalarda kanıtlıyor. Emek ve özverili çalışmalarımız meyvelerini veriyor. Zamanla çocuklarımızın çok daha iyi başarılara imza atacağına inancım tamdır.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Deniz Haber

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 279 kere görüntülenmiştir