Arkas Aegean Link Regatta’ya uluslararası destek

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Arkas Aegean Link Regatta’ya İsviçreli varlık yönetim şirketi UBS ve teknoloji devi Huawei sponsor oldu. UBS’nin 50 kişilik bir misafir grubu ile Çeşme’ye geleceği öğrenildi.

29 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde yapılacak ve Çeşme-Sakız Adası etabı ile başlayacak mücadeleye şu ana kadar 43 tekne kayıt verdi.

Türkiye’de yelken sporunun gelişmesi ve Çeşme’de bu sporun daha aktif hale gelmesi için geçen yıl ilk kez düzenlenen Arkas Aegean Link Regatta bu yıl yeni destekçileriyle daha da güçlendi.

Hatırlanacağı gibi etkinliğin mimarı Bernard Arkas geçen yıl yaptığımız söyleşide, “Bunu biz başlattık ama Arkas Aegean Link Regatta’nın bizim desteğimizle değil, kendi ayakları üzerinde durması gerekiyor. Bu nedenle bir marka olabilmesi için sponsorları olması gerekiyor” demişti.

İlk etkinlikte “kurduğu hayalleri anlatarak sponsor aramak yerine, gerçeğini göstermenin işlerini kolaylaştıracağını” söyleyen Arkas’ın isteği yerine geldi.

UBS YARIŞA ADINI VERDİ

Dünyaca ünlü İsviçreli varlık yönetim şirketi UBS, Arkas Aegean Link Regatta’ya sponsor oldu ve Çeşme-Sakız etabına adını verdi. UBS’nin bu arada yarışlara yaklaşık 50 kişilik bir izleyici grubu göndereceği öğrenildi. Öte yandan teknoloji devi Huawei ile global içecek markası King de destekçiler arasına katıldı.

İkinci etkinlik öncesinde Çeşme Marina’da bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantının en dikkat çekici yanı, bir amaç uğruna elini taşın altına koyan tüm destekçilerin masanın etrafında yer almasıydı.

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, “Çeşme olarak inanılmaz şanslı bir coğrafyadayız” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çeşme, sörf ve yelken için en iyi yerlerden biri, 5 marinası olan bir ilçe. Kendi marka değeri için de bu organizasyonun önemi çok büyük. Bu yıl katılımın daha da fazla olacağını düşünüyorum. Şimdiden geçen seneki tekne sayısı yakalanmış. Organizasyonun öncüsü olan sayın Bernard Arkas’a ve katkı koyan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

“DOĞRU ZAMANDA DOĞRU YERDE OLMAK LAZIM”

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas da, “Yelken sporunu sevdirmek ve bu coğrafyada daha çok yapılmasını teşvik etmek istiyoruz. Yelken takımımız, yelken okullarımız, yarış organizasyonlarımız bunların hepsi zincirin halkaları” diyerek başladığı konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Arkas Sailing Team profesyonel bir takım. Altyapıdan gençlerimiz yetişiyor ve bu sporcuların kendini geliştirip yabancı yarışçılarla buluşacakları zemini de oluşturuyoruz.

Çeşme’nin marka etkinliklerle de desteklenmesi lazım. Doğru zamanda doğru yerde yapılan projeler karşılığını buluyor. Her yıl artan yerli ve yabancı yelkencilerin katılımıyla sürdürülebilir ve geleneksel bir yarış haline gelmesini hedeflediğimiz Arkas Aegean Link Regatta’ya bu yıl uluslararası değerli markalar da destek veriyor.

Geçen yılki başarılarımızla UBS gibi uluslararası bir markanın ve Huawei gibi bir teknoloji devinin dikkatini çektik. Umuyorum katılımcılar bu yıl da keyifli, bol rüzgarlı, eğlenceli bir yarış geçirirler.“

TYF Başkanı Özlem Akdurak, ev sahibi Çeşme Marina’nın Genel Müdürü Can Akaltan, EAYK Başkanı Akif Sezer, yarışa destek veren işletmelerden Before Sunset Beach&Resort adına Murat Öktem, DTO İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk ve Ege Medya kurucusu Hasan Tütüncüoğlu’nun konuşmalarının ardından TYF MYK Başkanı ve Başhakem Hakan Kütük yarışlarla ilgili kısa bir tanıtım sunumu yaptı.

KUPA YENİ SAHİBİNİ BEKLİYOR

Arkas Aegean Link Regatta’yı kazanan teknenin bir yıl boyunca elinde bulundurduğu overall kupa, bir yıl sonraki yarışta yeni şampiyona veriliyor. Yarışı 5 yıl üst üste kazanan tekne ise kupanın daimi sahibi oluyor.

Kupa geçen yılın birincisi Anything Dere Construction ekibinin müzesinde bir yıl kaldıktan sonra basın toplantısının sonunda törenle yarış komitesine teslim edildi.

Geçen yıl Arkas’ın İzmir üniversiteleri arasında düzenlediği çalıştay sonucunda Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Aksesuar Tasarımı Öğrencisi Yeliz Aydın tarafından tasarlanan Overall Kupa, zorlu mücadeleden geçen yelkenlilerin, akıntıyı ve rüzgarı yakalayarak rakiplerini geçip zafere yükselmesini temsil ediyor.

GÜNDÜZ YARIŞ, GECE EĞLENCE

Arkas Aegean Link Regatta’da deniz tutkunları, yarışların ve planlanan Sakız turunun yanı sıra her gün Çeşme’de farklı bir mekanda yapılacak özel partilerle de keyiflerine keyif katacak.

Yarışın son günü ise ekipleri ve davetlileri görkemli bir parti bekliyor. Çeşme’nin gözde mekanlarından Before Sunset’te gerçekleştirilecek kapanış partisinde ödül töreni heyecanının yanı sıra katılımcılar usta müzisyen Ayhan Sicimoğlu’nun canlı performansıyla unutulmaz bir gece geçirecek.

ETKİNLİK TAKVİMİ

29 Ağustos Çarşamba
20.00: Açılış kokteyli (Çeşme Marina)

30 Ağustos Perşembe
09.00: Brifing toplantısı (Marina Yat Kulüp / Çeşme)
13.00: Yarış başlangıcı (Çeşme Marina)
20.00: Kokteyl (Sakız Adası / Chandris Hotel)

31 Ağustos Cuma
Sakız Adası’nda serbest gün
18.00: Brifing toplantısı (Sakız Adası / Chandris Hotel Mezzanine Room)

1 Eylül Cumartesi
11.00: Yarış başlangıcı (Sakız Adası -> Ilıca Körfezi)
(Yarış bitiminde Çeşme Marina’ya dönülecek)
20.00: Power FM Partisi (Çeşme Marina çekek alanı)
20.00: Çeşme Marina’da kokteyl

2 Eylül Pazar
09.30: Brifing toplantısı (Çeşme Marina)
11.00: Yarış başlangıcı (Çeşme Marina -> Before Sunset Beach & Resort)
(Yarış bitiminde Çeşme Marina’ya dönülecek)
20.00: Kapanış Partisi ve Ödül Töreni (Before Sunset Beach & Resort, Ovacık)
(ulaşım sağlanacak)

Kaynak: TurkSail

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 237 kere görüntülenmiştir