Doğu Ege Yelken Haftası maratonu bitti

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

TAYK tarafından 18-21 Temmuz tarihlerinde düzenlenen Sahil Güvenlik-Doğu Ege Yelken Haftası (DEYH) IRC Birinciliği yarışları tamamlandı. Sığacık’ta iki koy içi yarışı ile başlayan maraton, Çakabey 937 ile taşındığı Turgutreis’de ikisi şamandıra biri de coğrafi rotalı üç yarışla sona erdi. D-Marin Turgutreis Marina’da düzenlenen törenle dereceye girenlere kupaları verildi.

Destek sınıfının yer almadığı SG-DEYH IRC Birinciliği’nde mücadele 31 tekne arasında gerçekleşti.

Deniz Kuvvetleri Kupası ile İstanbul’dan Sığacık’a inen filo, Teos Marina’da dinlendikten sonra SG-DEYH IRC Birinciliği için çetin bir mücadele başladı.

İlk iki yarış Sığacık Körfezi’nde yapıldıktan sonra yaklaşık 85 deniz mili mesafeli Çakabey 937 için yelken basıldı.

Kuzeyli rüzgarın yelkenleri hiç boş bırakmaması, kafaya oynayan ekipler arasında büyük çekişme yaşanmasına yol açtı.

Çakabey 937 ile Sığacık’tan Bodrum’a inen filo, Turgutreis’te iki şamandıra yarışının ardından Büyük Kiremit Adası dönüşlü coğrafi rota ile 6 yarışlık maratonu tamamladı.


Orient Express VI ekibi’nin kupa sevinci…
Fotoğraf: facebook

IRC0’da istikrarlı bir performans sergileyen Orient Express VI, grubunda haftanın kazananı oldu. İlk yarıştaki 7’nciliği Eker 40’ı ikinci sıraya yerleştirirken, ekip yeni tekneleri ile bu grupta iddialı bir rakip olacaklarının da işaretini verdi. Ford Otosan-Fenerbahçe 2 ise İstanbul’dan itibaren sergilediği performansını DEYH’te de sürdürdü ve haftayı üçüncülük derecesi ile noktaladı.

IRC1’de MSI Sailing Team-Anything Goes ile Define JR arasındaki çekişmeden galip çıkan taraf, beş birincilikle Define JR oldu. Poseidon Yelken-First Lady de üçüncülük derecesi ile podyum gördü.


IRC2 birincisi Ameera Cheese ekibi kupaları ile (yanda altta)…
Rahatsızlığı nedeniyle bir süre parkurlardan uzak kalan
Bülent Çelik, Palamut/CPM’in ikincilik sevinci ile moral buldu (üstte).
Fotoğraf: facebook

12 teknelik IRC2 grubu için, “IRC0’dan sonra en rekabetçi grup” ifadesini kullanmıştık. Bu rekabet, 6 yarışlık seriye de yansıdı ve nerede ise dişe diş bir mücadele sergilendi.

Birinciliği Ameera Cheese kazanırken, nefesi her an ensesinde olan Palamut/CPM ikincilik, Tüpraş Alize 1010 üçüncülük elde etti.

Üç tekneden oluşan IRC3’te birincilik kürsüsüne Permolit-Electron çıkarken, Columbia Alize-Keyfim 3.5 ikinci sıraya yerleşti.

Bodrum ve Marmaris yarışlarının ardından DEYH mücadelesinde de yer alan Kuşadası Yat Kulübü’nün KAYK Apaz-Kömürcüoğlu yatı ise evine üçüncülük kupası ile döndü.

IRC4’te iki tekne arasında yaşanan rekabetin kazananı IBS-40 Plus Lal oldu.

TAYK-SAHİL GÜVENLİK DOĞU EGE YELKEN HAFTASI IRC BİRİNCİLİĞİ
18-21 Temmuz 2018 /Sığacık-Turgutreis

GENEL SONUÇLAR

IRC0
Kayıtlı tekne sayısı: 10
Yapılan yarış sayısı: 6
1. Orient Express VI (Bülent Atabay / Arif Gürdenli) 3 – 2 – 3.0 – 2 – 1 – 1 (12.0)
2. Eker 40 (Ahmet Eker) 7 – 1 – 1.5 – 1 – 2 – 3 (15.5)
3. Ford Otosan-Fenerbahçe 2 (FBSK / Oğuz Ayan) 1 – 3 – 9.0 – 6 – 3 – 5 (27.0)

IRC1
Kayıtlı tekne sayısı: 4
Yapılan yarış sayısı: 6
1. Define JR. (Ömer Halim Ramazanoğlu) 1 – 1 -3.0 – 1 – 1 – 1 (8.0)
2. MSI Sailing Team-Anything Goes (Barbaros Sarp / Ahmet Köroğlu) 2 – 2 – 1.5 – 2 – 5 – 3 (15.5)
3. Poseidon Yelken-First Lady (Atilla Gökova / Berk Otuç) 4 – 4 – 6.0 – 3 – 2 – 2 (21.0)

IRC2
Kayıtlı tekne sayısı: 12
Yapılan yarış sayısı: 6
1. Ameera Cheese (Emir İçgören / Levent Peynirci) 6 – 2 – 4.5 – 1 – 1 – 1 (15.5)
2. Palamut/CPM (Targan Hazarhun) 3 – 1 – 3.0 – 2 – 11 – 2 (22.0)
3. Tüpraş-Alize 1010 (Sinan Sümer / Barış Koncagül) 7 – 3 – 1.5 – 4 – 5 – 6 (26.5)

IRC3
Kayıtlı tekne sayısı: 3
Yapılan yarış sayısı: 6
1. Permolit-Electron (Cenk Tekkaya / Bartu Özsoy) 1 – 1 – 4.5 – 2 – 1 – 1 (10.5)
2. Columbia Alize-Keyfim 3.5 (Selim Yazıcı / Evren Koncagül) 3 – 2 – 1.5 – 1 – 3 – 3 (13.5)
3. KAYK Apaz-Kömürcüoğlu (KAYK / Doğukan Kandemir) 2 – 3 – 3.0 – 3 – 2 – 2 (15.0)

IRC4
Kayıtlı tekne sayısı: 2
Yapılan yarış sayısı: 6
1. IBS-40 Plus Lal (40 Plus Sailing / Özcan Özverim) 1 – 1 – 3.0 – 2 – 2 – 1 (10.0)
2. Ada-Pupa Adrenalin (Hayri Murat Gökçen) 2 – 3 – 1.5 – 1 – 1 – 2 (10.5)

Kaynak: TurkSail

Bu dosyayı indir (TAYK DEYH 2018.xls)TAYK-SG-DEYH IRC Birinciliği Tüm Sonuçlar 837 kB
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true numbers topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=122049
     Slide3
    YELKEN POSTASI – Tanju Okan Kupası
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=121354
     Slide3
    Ali Nasman ile YELKEN – Haberler
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=123020
     Slide4
    TANGO TANGO – Kabotaj Bayramı Ozel
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=123237
     Slide5
    UCASE YELKEN – Haberler
  • 5000 fade true 30 bottom 0 ENGELSIZ YELKEN – Haberler
     Slide6
    ENGELSIZ YELKEN – Haberler
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=121401
     Slide6
    Ekrem İnözü Röportajı
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=122071
     Slide7
    Özkan Gülkaynak Röportajı
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=121794
     Slide8
    Antalya Yelken Kulübü Röportajları
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=98487
     Slide9
    ACIK DENIZ Programının Konuğu “Tolga Pamir”
  • 5000 fade true 30 bottom 0
    Slide10
    Selcen Tanınmış'ın Konukları “Rüştü Onur Atilla & Doğan Akdoğan”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=121183
     Slide11
    PRUVA Programı – Konuk “Cahit Uren”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=119973
     Slide12
    SG YELKEN – Stüdyo Konuk “Kpt.Neşe Hasipek”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=123304
     Slide13
    Sunum ATLANTİK GEÇİŞİ >> Ekrem İnözü
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=114887
     Slide14
    YELKEN POSTASI – Konuk”Can Akaltan”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=115544
     Slide15
    YELKEN POSTASI – Konuk “Ogeday Sunay”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=116854
     Slide16
    YELKEN POSTASI - Konuk “Haktan Taş”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=99800
     Slide17
    ACIK DENIZ Programının Konuğu “Yüksek Ökçeler Yelken Grubu”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=115288
     Slide18
    Ali Nasman ile YELKEN – Konuk “Erdem Ağan”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=114819
     Slide19
    Ali Nasman ile YELKEN – Konuk “Erman Aras”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=114978
     Slide20
    Dünya Dragon Şampiyonu “Ali Tezdiker” Ali Nasman’nın Konuğu !
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=116529
     RızaEkipmen
    Ali Nasman ile YELKEN – Konuk Rıza Epikmen
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=119810
     Slide22
    Yalıkavak Marina GM "Deniz Akaltan" Bloomberght'ye Konuk Oluyor
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=94874
     HaldunGursoy
    Erkan Gürsoy Röportajı >> Selim Pala
  • 5000 fade true 30 bottom 0
    BanuOney
    ACIK DENIZ Programının Konuğu “Banu Öney”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=91264
     Slide25
    Bedros Kılıçcan Röportajı >> Selim Pala
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 508 kere görüntülenmiştir