Dalgıçlar denizde, öğrenciler kıyıda temizlik yaptı

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Samsun’da Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında ortaokul öğrencileri kıyıda, Sahil Güvenlik Komutanlığı dalgıçları ise denizde temizlik yaptı.

Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, deniz kirliliği ve deniz temizliğinin önemine dikkat çekmek amacıyla, Samsun Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından kampanya başlatıldı. Kampanya kapsamında 1 hafta boyunca ortaokul öğrencileri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından kıyı ve deniz temizliği gerçekleştirildi. Son olarak İlkadım ilçesinde bulunan Atatürk Ortaokul öğrencileri ile Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı ekipler, Samsun sahilinde detaylı bir şekilde temizlik yaptı.

Öğrenciler ellerindeki çöp poşetleri ile deniz kenarında biriken atıkları toplarken, dalgıçlar ise denize atılan kirli atıkları topladı. Yaklaşık olarak 100 öğrencinin katıldığı etkinlikte, plastik, metal, tahta, cam ve sigara izmaritlerinden oluşan yaklaşık 25 kilogram çöp toplandı.

Etkinlik hakkında açıklama yapan Samsun Valiliği Çevre Şehircilik İl Müdürü Salih Sağır, “5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, farkındalık oluşturmak adına böyle bir kampanya başlattık. Bu kampanyayı özellikle öğrencilerimiz üzerinden başlattık. Çünkü çevre bilincini aşılamak açısından bunu gençlerden başlatmak çok önemli. Burada Sahil Güvenlik Komutanlığımıza bağlı ekiplerimiz de var. Onlar da denizden yaptıkları aramalar ile bizlere destek verdiler. Öğrencilerimiz bugün denizden neler çıktığına şahit oldu. Böylece ilerleyen dönemlerde kendileri de bu tür kirliliklere sebebiyet vermemiş olacaklar” dedi.

Kıyı temizliği yapan öğrenciler ise denizlerin ve çevrenin temiz tutulması konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu.

Kaynak: Deniz Haber

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 161 kere görüntülenmiştir