Ramazan Arslantaş: Modern pentatlon yürek isteyen bir spordur

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Ramazan Arslantaş, “Askeri ve zor bir spor dalı olan modern pentatlon biraz da yürek isteyen bir spordur.” dedi.

Muğla’da yapılan şampiyonada modern pentatlonun temelini oluşturan atış, yüzme ve koşma etaplarını gerçekleştirdiklerini ifade eden Ramazan Arslantaş, burada aynı zamanda milli takım seçmelerini de yaptıklarını söyledi.

Modern pentatlon sporunun askeri ve zor bir spor olduğunu, bu spor dalının 5 disipline dayalı olduğunu belirten Arslantaş, şöyle konuştu:

“Modern pentatlon sabır, disiplin, hoşgörü, sevgi ve saygı ister. Aslında modern pentatlon biraz da yürek isteyen bir spordur. Atıcılık, eskrim, yüzme, binicilik ve koşu dallarında mücadelelerin verildiği modern pentatlonu, Türkiye’de yaygın hale getirmek için çalışıyoruz. Federasyonumuz birkaç yıldır yeni yeni toparlanmaya başladı ve önemli yarışlara katıldık. Amacımız gençlerin eğitim ve öğretimlerini aksatmadan, çok sayıda organizasyon düzenleyerek bu sporu geniş kitlelere tanıtmak.”

“Türkiye’de de kendini kabul ettirmeye başladı”

Modern pentatlonun 5 branşla yapılan bir spor olduğu için sloganlarının ‘Bir spordan fazlası’ olduğunu kaydeden Arslantaş, “Çocuklarımız, gençlerimiz illaki bu sporlardan birini sevecektir, isteyecektir. Modern pentatlon dünyada çok elit bir spor. Bu spor artık yavaş yavaş Türkiye’de de kendini kabul ettirmeye başladı.” diye konuştu.

Yılın her ayı organizasyon yaptıklarını ve gençleri bu spor dallarına çekmeye çalıştıklarını vurgulayan Arslantaş, amaçlarının modern pentatlonu daha çok tanınır hale getirmek olduğunu kaydetti.

“Esas hedefimiz 2024 Olimpiyatları olacak”

2020 Olimpiyatları için mücadele verdiklerini anlatan Arslantaş, şunları söyledi:

“Ancak yeni gençlerimizle yola çıkacağımız için bizim esas hedefimiz 2024 Olimpiyatları olacak. Biz birçok gencimizi mercek altına aldık. İnşallah 2020′den sonra 2024 Olimpiyatlarına damga vuracağımıza eminiz. Milli takım seçmelerinin ardından oluşturacağımız takımımızı ülkemizin bazı bölgelerinde kamplara alacağız. Bu yıl katılacağımız uluslararası yarışlar var. Yakın zamanda Arjantin’de Gençlik Olimpiyatları’na katılacağız. Yapacağımız seçmelerin ardından ufak kategorilerdeki çocuklarımızı da yurt dışına taşıyıp hem onların tecrübe kazanmalarını hem de yurt dışına açılırken biraz ses getirmeyi istiyoruz.”

Modern pentatlon

Modern pentatlon, aynı gün içinde atıcılık, eskrim, serbest stil yüzme, binicilik ve 3 kilometre koşudan oluşan 5 yarışı içeren spor mücadelesi olarak biliniyor. Yüksek dayanıklılık gerektiren bu sporda, sporcu her spor branşını sadece o sporu yapan sporcuların elit atletleri seviyesinde yapmak durumunda.

Kaynak: Deniz Haber

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 261 kere görüntülenmiştir