İMEAK DTO Antalya Şubesi’nin 3.Olağan Meclis Toplantısı yapıldı

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi’nin 3. Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantıda, DTO Antalya Şubesi Başkanı Ahmet Çetin ve Meclis Başkanı Berna Küner Vanmannekes, meclis üyelerine oda faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Toplantıya İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Aylin Kalıntaş, Antalya Liman Başkanı Erdoğan Bayram katılım sağladı.

Çetin, denizcilerin sorunlarına çare olmak adına DTO olarak ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini dile getirdi. Her türlü sorunun takipçisi olacaklarını belirten Ahmet Çetin, Demre’nin Kekova Üçağız bölgesinde yüzer iskelenin hizmete açılacağını söyledi.

“Su parkurları hazır”

Aylin Kalıntaş, “İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak su altı ve su üstü sporlarına belge düzenliyoruz. Başta Deniz Ticaret Odası olmak üzere çok destek alıyoruz. Hem Liman Başkanlığı hem de Sahil Güvenlik Komutanlığı teknik konularda her zaman yanımızda oldu. Bu sene her sene olduğu gibi parkurlarımızı ilan ettik. Yaklaşık 390′a yakın su üstü, su altı parkurumuz var. Parkur ilanından sonra kuralları belirledik. Bu sene kurullarımızı topladık ve Liman Başkanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığımın katkısı ile son haline getirdik. İnşallah kazasız belasız güzel bir sezon olur” dedi.

“Bu yıl denizcilerimizin çok daha dikkat etmeleri gerekiyor”

Antalya Liman Başkanı Erdoğan Bayram ise, 7/24 denizcilerin yanında olduklarını belirterek “Liman Başkanlığımızı arayabilir her türlü sorun ve öneride bizlerden gereken bilgiyi alabilirsiniz. Yeni bir turizm sezonuna daha girmiş durumdayız. Bu yıl denizcilerimizin çok daha dikkat etmeleri gerekiyor. Yaptığımız incelemelerde maalesef bazı denizcilerimizin kurallara uymadıklarını görüyoruz. Geçtiğimiz hafta içerisinde 15 tekneye kurallara uymadıkları gerekçesiyle tutanaklar tutuldu. Bazı bölgelerde kapasite yüksekliği nedeniyle tutanaklar tutuldu. Bu konularda özellikle ticari tekne sahipleri su sporları yapan tekneci arkadaşlar ile bir toplantı yapmayı planlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Gemi Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Başkanı Ahmet Ünver de konuşmasında, odalarının Türkiye’de sektörün en önemli paydaşlarından biri olduğunu vurguladı.

Toplantı sonrasında 25 yıldır denizcilik sektöründe yer alan aralıksız Setur Antalya Marina’da hizmet ederek emekli olan Füsun Aldırmazoğlu’na, Ahmet Çetin, Berna Küner Vanmannekes ve Yönetim Kurulu üyesi Hasan Kaçmaz tarafından plaket takdim edildi.

Kaynak: Deniz Haber

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 185 kere görüntülenmiştir