Burgan Leasing İstanbul Kupası’nda heyecan sona erdi

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

TAYK tarafından Burgan Leasing desteğinde düzenlenen İstanbul Kupası’nda çetin rekabet yaşanacağından söz etmiştik. Keyifli rüzgar da yarışa ortak olunca, parkurda heyecanlı görüntüler oluştu. Startta Orient Express VI’nın runner backstay’ı Çılgın Sigma Borusan Racing’in direğine takıldı. Her iki tekne için ciddi tehlike yaratan bu durum neyse ki olabildiğince az hasarla atlatıldı.

Burgan Leasing İstanbul Kupası Yat Yarışları, Caddebostan parkurunda ilk gün üç, ikinci gün bir olmak üzere toplam dört şamandıra yarışı ile tamamlandı.

Pazar günü rüzgarın düşeceği ve farklı yönlerden eseceği yolundaki tahminler üzerine Başhakem Erol Metin Erdoğan, 12 Mayıs Cumartesi günü üç yarış yapmaya karar verdi.

Hızı zaman zaman sağnaklarda 18 knot’a ulaşan 13-15 knot’lık keyifli poyraz parkurda heyecanlı görüntüler oluşturdu. 13 Mayıs Pazar günü hava daha sakindi ama seriyi tamamlayan son yarış genel sıralamanın değişmesinde etkili oldu.

Toplam dört şamandıra yarışının atma uygulanmayan sonuçlarına göre Fenerbahçe 2-Ford Otosan, Fenerbahçe 1-Doğuş Grubu, Ameera Cheese, Hedef Yelken-Hayat Kimya, Alize G28-Shell sınıflarında birincilik elde etti. Destek’te tek başına yarışan Mikro Yazılım Cenao’nın ise birincilikten öte bir şansı yoktu.

Yarışta kendi gruplarında değerlendirilen Farr 40′ta birinciliği Fenerbahçe 2-Ford Otosan, MAT 1010′da Logo kazandı.

TAYK-BURGAN LEASING İSTANBUL KUPASI

GENEL SONUÇLAR
(12-13 Mayıs 2018)

IRC0
Kayıtlı tekne sayısı: 10
Yapılan yarış sayısı: 4
1. Fenerbahçe 2-Ford Otosan (FBSK / Oğuz Ayan) 5 – 1 – 1 – 3
2. Cheese IV-Cheese Sailing (Levent Peynirci) 4 – 6 – 2 – 4
3. Shak Shuka 3 (Hasan Utku Çetiner) 2 – 4 – 7 – 5

IRC1
Kayıtlı tekne sayısı: 3
Yapılan yarış sayısı: 4
1. Fenerbahçe 1-Doğuş Grubu (FBSK / Eren Özdal) 1 – 2 – 1 – 1
2. Anything Goes / MSI Sailing Team (Barbaros Sarp / Veli Murat Açıkalın) 2 – 1 – 2 – 2
3. Acadia 5 (Vedat Tezman) 3 – 3 – 3 – 3

IRC2
Kayıtlı tekne sayısı: 12
Yapılan yarış sayısı: 4
1. Ameera Cheese (Emir İçgören / Levent Peynirci) 1 – 1 – 1 – 1
2. Logo (Tuğrul Tekbulut / Onur Blgen) 2 – 2 – 2 – 5
3. Extrem-Burgan Bank (Cenk Tekkaya / Cem Gözen) 4 – 3 – 4 – 4

IRC3
Kayıtlı tekne sayısı: 5
Yapılan yarış sayısı: 4
1. Hedef Yelken-Hayat Kimya (Hedef Yelken / Levent Özgen) 1 – 2 – 1 – 2
2. Electron-Permolit (Cenk Tekkaya / Bartu Özsoy / Akın Akçalı) 3 – 1 – 4 – 4
3. Keyfim 3.5-Columbia Alize (Selim Yazıcı / Evren Koncagül) 2 – 4 – 6 – 1

IRC4
Kayıtlı tekne sayısı: 10
Yapılan yarış sayısı: 4
1. Alize G28-Shell (Sinan Sümer / Melis Baykan) 1 – 3 – 1 – 1
2. Zig Zag-Alize (Sinan Sümer / Hüseyin Akça) 2 – 1 – 2 – 3
3. Hedef Yelken 8-İTÜ (Hedef Yelken / Canberk Sağlam) 4 – 4 – 3 – 2

DESTEK
Kayıtlı tekne sayısı: 1
Yapılan yarış sayısı: 4
Mikro Yazılım Genoa (Çağdaş Artu / Tarkan Akdoğan)

1. YARIŞ
(12 Mayıs 2018, Cumartesi)

IRC0
Start saati: 12.00
1. Goblin 5 (Aydın Yurdum) 12.50.16
2. Shak Shuka 3 (Hasan Utku Çetiner) 12.50.45
3. Vakkorama (Cem Hakko) 12.51.00
DNC: Eker 40 (Ahmet Eker)

IRC1
Start saati: 12.00
1. Fenerbahçe 1-Doğuş Grubu (FBSK / Eren Özdal) 12.53.25
2. Anything Goes / MSI Sailing Team (Barbaros Sarp / Veli Murat Açıkalın) 12.56.55
3. Acadia 5 (Vedat Tezman) 13.02.32

IRC2
Start saati: 12.05
1. Ameera Cheese (Emir İçgören / Levent Peynirci) 13.02.21
2. Logo (Tuğrul Tekbulut / Onur Bilgen) 13.02.14
3. Uniq2Go-Hangover (Genco Sindel) 13.02.55

IRC3
Start saati: 12.05
1. Hedef Yelken-Hayat Kimya (Hedef Yelken / Levent Özgen) 13.10.49
2. Keyfim 3.5 – Columbia Alize (Selim yazıcı / Evren Koncagül) 13.13.11
3. Electron-Permolit (Cenk Tekkaya / bartu Özsoy / Akın Akçalı) 13.15.03
RET: Alto-Borusan Jr. (Serdar Öner / Mehmet Yücel)

IRC4
Start saati: 12.10
1. Alize G28-Shell (Sinan Sümer / Melis Baykan) 13.16.50
2. Zig Zag-Alize (Sinan Sümer / Hüseyin Akça) 13.22.46
3. 40 Plus Lal-IBS (40 Plus Sailing / Özcan Özverim) 13.19.32
DNC: DHO Deniz Kızı 16 (DHO / Acar Koparal)

GEZİ
Start saati: 12.10
1. Mikro yazılım Genoa (Çağdaş Artu / Tarkan Akdoğan) 13.24.30

2. YARIŞ
(12 Mayıs 2018, Cumartesi)

IRC0
Start saati: 13.40
1. Fenerbahçe 2-Ford Otosan (FBSK / Oğuz Ayan) 14.28.02
2. Vakkorama (Cem Hakko) 14.28.08
3. Çılgın Sigma-Borusan Racing (Bülent Demircioğlu / Orhan Tüker) 14.29.21
RET: Orient Express VI (Bülent Atabay / Arif Gürdenli)
DNC: Eker 40 (Ahmet Eker)

IRC1
Start saati: 13.40
1. Anything Goes / MSI Sailing Team (Barbaros Sarp / Veli Murat Açıkalın) 14.32.55
2. Fenerbahçe 1-Doğuş Grubu (FBSK / Eren Özdal) 14.32.25
3. Acadia 5 (Vedat Tezman) 14.39.46

IRC2
Start saati: 13.45
1. Ameera Cheese (Emir İçgören / Levent Peynirci) 14.40.13
2. Logo (Tuğrul Tekbulut / Onur Blgen) 14.40.29
3. Extrem-Burgan Bank (Cenk Tekkaya / Cem Gözen) 14.41.00
RET: Bond-Akkim (Serhat Domaniç)
DNS: Alize M-Turkcell (Sinan Sümer / Sefa Balık)

IRC3
Start saati: 13.45
1. Electron-Permolit (Cenk Tekkaya / Bartu Özsoy / Akın Akçalı) 14.48.51
2. Hedef Yelken-Hayat Kimya (Hedef Yelken / Levent Özgen) 14.49.44
3. Petek-NTS Danışmanlık (Şahin Akın) 14.50.55
DNS: Alto-Borusan Jr. (Serdar Öner / Mehmet Yücel)

IRC4
Start saati: 13.45
1. Zig Zag-Alize (Sinan Sümer / Hüseyin Akça) 14.56.10
2. 40 Plus Lal-IBS (40 Plus Sailing / Özcan Özverim) 14.54.55
3. Alize G28 (Sinan Sümer / Melis Baykan) 14.56.41
DNC: DHO Deniz Kızı 16 (DHO / Acar Koparal)

GEZİ
Start saati: 13.45
1. Mikro Yazılım Genoa (Çağdaş Artu / Tarkan Akdoğan) 15.03.53

3. YARIŞ
(12 Mayıs 2018, Cumartesi)

IRC0
Start saati: 15.30
1. Fenerbahçe 2-Ford Otosan (FBSK / Oğuz Ayan) 16.16.02
2. Cheese IV-Cheese Sailing (Levent Peynirci) 16.18.00
3. Çılgın Sigma-Borusan Racing (Bülent Demircioğlu / Orhan Tüker) 16.18.21
DNC: Orient Express VI (Bülent Atabay / Arif Gürdenli), Eker 40 (Ahmet Eker)

IRC1
Start saati: 15.30
1. Fenerbahçe 1-Doğuş Grubu (FBSK / Eren Özdal) 16.20.28
2. Anything Goes / MSI Sailing Team (Barbaros Sarp / Veli Murat Açıkalın) 16.24.02
3. Acadia 5 (Vedat Tezman) 16.29.40

IRC2
Start saati: 15.30
1. Ameera Cheese (Emir İçgören / Levent Peynirci) 16.30.14
2. Logo (Tuğrul Tekbulut / Onur Blgen) 16.30.47
3. Uniq2Go-Hangover (Genco Sindel) 16.31.24
DNC: Bond-Akkim (Serhat Domaniç)

IRC3
Start saati: 15.40
1. Hedef Yelken-Hayat Kimya (Hedef Yelken / Levent Özgen) 16.39.00
2. Alto-Borusan Jr. (Serdar Öner / Mehmet Yücel) 16.39.58
3. Petek-NTS Danışmanlık (Şahin Akın) 16.40.15
RET: Keyfim 3.5 – Columbia Alize (Selim Yazıcı / Evren Koncagül)

IRC4
Start saati: 15.40
1. Alize G28-Shell (Sinan Sümer / Melis Baykan) 16.44.45
2. Zig Zag-Alize (Sinan Sümer / Hüseyin Akça) 16.48.22
3. Hedef Yelken 8-İTÜ (Hedef Yelken / Canberk Sağlam) 16.49.52
DNS: DHO Deniz Kızı 13 (DHO / Ahmet Dursun), Poseidon Yelken-1 (Berk Otuç)
DNC: DHO Deniz Kızı 16 (DHO / Acar Koparal)

GEZİ
Start saati: 15.40
1. Mikro Yazılım Genoa (Çağdaş Artu / Tarkan Akdoğan) 16.47.44

4. YARIŞ
(13 Mayıs 2018, Pazar)

IRC0
Start saati: 11.00
1. FarrFara (FarrFara Ekibi / Erhan Uzun) 12.01.20
2. Orient Express VI (Bülent Atabay / Arif Gürdenli) 11.51.43
3. Fenerbahçe 2-Ford Otosan (FBSK / Oğuz Ayan) 12.02.34
DNC: Eker 40 (Ahmet Eker)

IRC1
Start saati: 11.00
1. Fenerbahçe 1-Doğuş Grubu (FBSK / Eren Özdal) 12.08.55
2. Anything Goes / MSI Sailing Team (Barbaros Sarp / Veli Murat Açıkalın) 12.10.59
3. Acadia 5 (Vedat Tezman) 12.12.46

IRC2
Start saati: 11.05
1. Ameera Cheese (Emir İçgören / Levent Peynirci) 12.15.49
2. Palamut / CPM (Targan Hazarhun) 12.15.33
3. Alize 1010-Tüpraş (Sinan Sümer / Kemal Muslubaş) 12.16.00

IRC3
Start saati: 11.10
1. Keyfim 3.5-Columbia Alize (Selim Yazıcı / Evren Koncagül) 12.24.01
2. Hedef Yelken-Hayat Kimya (Hedef Yelken / Levent Özgen) 12.28.05
3. Alto-Borusan Jr. (Serdar Öner / Mehmet Yücel) 12.29.04

IRC4
Start saati: 11.10
1. Alize G28-Shell (Sinan Sümer / Melis Baykan) 12.28.46
2. Hedef Yelken 8-İTÜ (Hedef Yelken / Canberk Sağlam) 12.32.33
3. Zig Zag-Alize (Sinan Sümer / Hüseyin Akça) 12.35.50
DNC: DHO Deniz Kızı 16 (DHO / Acar Koparal), Jumbo (Şükrü Burak Uzuner), Poseidon Yelken-1 (Berk Otuç)

DESTEK
Start saati: 11.10
1. Mikro Yazılım Cenoa (Çağdaş Artu / Tarkan Akdoğan) 12.45.28

FARR 40 VE MAT 1010 SINIFLARI DEĞERLENDİRMESİ

FARR 40
Kayıtlı tekne sayısı: 6
Yapılan yarış sayısı: 4
1. Fenerbahçe 2-Ford Otosan (FBSK / Oğuz Ayan) 5 – 1 – 1 – 3
2. Cheese IV-Cheese Sailing (Levent Peynirci) 4 – 6 – 2 – 2
3. Shak Shuka 3 (Hasan Utku Çetiner) 2 – 3 – 7 – 4

MAT 1010
Kayıtlı tekne sayısı: 6
Yapılan yarış sayısı: 4
1. Logo (Tuğrul Tekbulut / Onur Bilgen) 1 – 1 – 1 – 3
2. Extrem-Burgan Bank (Cenk Tekkaya / Cem Gözen) 3 – 2 – 3 – 2
3. Uniq2Go-Hangover (Genco Sindel) 2 – 3 – 2 – 5

Kaynak: TurkSail

Bu dosyayı indir (TAYK Burgan Leasing Istanbul Kupasi 2018-tumu.xls)TAYK-Burgan Leasing İstanbul Kupası Tüm sonuçlar (12-13 Mayıs 2018) 1071 kB

 

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
     Slide11
    SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
     LatinAmerika
    SG Güney Amerika
  • 5000 fade false 30 bottom 0
    Ruslana
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
     AlestaDalgiclik
    ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 108 kere görüntülenmiştir