Kış turizminin gözdesi Çıldır, yazın da yelkenle renklenecek

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Ardahan-Kars arasında yer alan ve kışın yüzeyi tamamen buzla kaplandığı için özellikle atlı kızak meraklılarını ağırlayan Çıldır Gölü, yazın da gölde yapılacak yelken sporu sayesinde renklenecek.

Kars Valisi Rahmi Doğan, kentteki Atatürk İlkokulu’nda Halk Eğitim Merkezince düzenlenen yıl sonu el sanatları sergisinin açılış programına katıldı.

Sergiyi açan Doğan, burada yaptığı konuşmada, sergide emeği geçenlere teşekkür ederek “Ellerine sağlık güzel çalışmalar yapıldı. İnşallah seneye halı kilim üzerine biraz yoğunlaşmak istiyoruz. Gelecek yılda da güzel çalışmalar yapacağız, tebrik ediyorum.” dedi.

Çıldır Gölü’nde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Doğan, “Yelken Federasyonu ile geçen sene 20 kişilik ekip oluşturmuştuk. 2 hocamızı da görevlendirmiştik. Bunlar Yelken Federasyonu aracılığıyla bir yıldır aldıkları eğitimi tamamladılar” diye konuştu.

Doğan, bu ekip ile Çıldır Gölü’nde Yelken Kulübü açacaklarını aktararak şöyle devam etti:

“Yelken Federasyonu bize bir proje gönderdi. Deniz Ticaret Odası ile Yelken Federasyonu, Çıldır Gölü’nde kulüp açmamız için bize hibe edecekleri yelkenleri hazırladı. Çok kısa sürede yelkenlerin barınabileceği bir alan yapacağız. Bu çalışmaları haziran ayına sonuna yetiştirmeyi planlıyoruz. Çıldır Gölü’nde yelken kulübümüzü açacağız.”

Açılacak kulüpten çok sayıda yöre sakini ve çocuğun yararlanacağını anlatan Doğan, “Geçen sene Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın sayesinde Kabotaj Bayramı’nı Çıldır Gölünde kutlamıştık. Kanolar, yelkenler gelmişti ve güzel görüntü olmuştu.” ifadelerini kullandı.

“Çıldır Gölü’nü renklendireceğiz”

Kışın yüzeyi tamamen buz tuttuğu için özellikle burada hizmet veren atlı kızaklar ile turistleri ağırlayan Çıldır Gölü’nün yelkenciliğe de uygun olduğunu dile getiren Doğan, şunları söyledi:

“Çıldır Gölü yelken için çok uygun. Rüzgarı olan bir göl olması dolayısıyla burada bir kulüp açarak yöre insanına ve çocuklarımıza yeni spor dalı açmış olacağız. Kısa sürede bu kulübü faaliyete geçirerek Çıldır Gölü’nü renklendireceğiz.”

Kaynak: Deniz Haber

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 157 kere görüntülenmiştir