BAU Trofesi’nin ikinci ayağında ipi Enka Cheese göğüsledi

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

BAU İlkbahar Trofesi’nin 2. Ayak yarışları tamamlandı. Caddebostan-Dalyan parkurunda gerçekleşen iki şamandıra yarışı sonrasında IRC0-1-2-3 gruplarındaki Overall birinciliği Levent Peynirci yönetimindeki Enka Cheese kazandı. Doğuş Grubu-Fenerbahçe 1 (Eren Özdal) ikinci olurken, ilk ayak birincisi Ford Otosan-Fenerbahçe 2 (Oğuz Ayan) bu ayakta üçüncü sırada yer aldı.

BAUISC (Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Yelken Kulübü) tarafından düzenlenen BAU İlkbahar Trofesi’nin ilk ayağına katılmayan Bülent Atabay’ın Orient Express VI’sı Helly Hansen Sportworks Cup adıyla düzenlenen ikinci ayak mücadelesinde parkurdaydı.

İki şamandıra yarışından ilkini 5’inci, diğerini 1’inci bitiren Orient Express VI, bu derecelerle kendine 5’inci sırada yer bulabildi.

Trofe dışında, Adalar rotasındaki coğrafi parkurda gerçekleşen mücadeleyi ise IRC4’te Puff (Sancan Çokacar), Gezgin’de Garanti Sailing-Cenoa (Çağdaş Artu) kazandı.

START HATTI KARIŞTI

Günün ilk yarışında start saat 12.05’te 9 tekneden oluşan IRC4 ve Gezgin sınıflarına verildi. Trofe dışı yarışan bu grup Adalar coğrafi rotasına yelken basarken, Başhakem Orhan Tüker, IRC0-1-2 ve 3 sınıflarının orsa-pupa rotalı şamandıra yarışının hazırlıklarını başlattı.

Caddebostan-Dalyan açıklarında 340 dereceye göre kurulan parkurda son bir dakikaya girildiğinde 30 tekne arasında hatta yer kapma mücadelesi başladı.

Bu sırada hatta yelkenlerini laçka edip beklemeyi tercih eden IRC2 grubundaki Hedef Yelken 40.7’nin rüzgar altından orsalayıp çıkmak isteyen IRC0’daki Huafon 7 Bela, karşısında IRC3’ten Boğaziçi Üniversitesi-Fenerbahçe 3’ü görünce çatışmadan sakınamadı. Ucu güvertenin dışında kalan balon gönderi bu temas sırasında kırılınca terk bildirip parkurdan ayrılmak zorunda kaldı.

Start anındaki karambolün içinde kalan BAU Golden Toy ve Hedef Yelken 40.7’nin OCS (fodepar) olduğu günün ilk şamandıra yarışında IRC3’te I-Am Forbo Falcon ile Boğaziçi Üniversitesi-Fenerbahçe 3 de terk bildirdi.

Günün sonunda birleştirilen protesto duruşmasında DSQ (diskalifiye) puanı alan Huafon 7 Bela dışında Boğaziçi Üniversitesi-Fenerbahçe 3 de ikinci yarışta start hattına gelmediler.

İKİNCİ YARIŞTA SIKINTI YOK

BAU İlkbahar Trofesi’nin ilk ayağında tuff-luff’ı patlayan Goblin 5 bu kez yoktu ama yerine Bülent Atabay’ın Orient Express VI’sı geldi.

İkinci şamandıra yarışının saat 14.29’da verilen startı daha sakin gerçekleşti.

IRC0’da ilk yarışı birinci bitiren Enka Cheese’in dördüncü olduğu bu mücadelede birinciliğe Orient Express VI uzanırken, Ford Otosan-Fenerbahçe 2 ikinci, Shak Shuka-3 üçüncü oldu.

IRC1’de ilk yarışın sıralaması değişmedi. Doğuş Grubu-Fenerbahçe 1’i MSI Sailing Team / AG ve Fifty Fifty izledi.

IRC2 grubunda Cheese Sailing birincilik, Uniq2Go-Hangover ikincilik, Vagabond Alize üçüncülük elde ederken IRC3’te Pfizer Hedef Yelken birinci, Aygaz Alize ikinci, Schneider Electric-Hedef Yelken 30 üçüncü oldu.

Bu sonuçlarla “Helly Hansen Sportworks Cup” adıyla düzenlenen ikinci ayakta Enka Cheese, Doğuş Grubu-Fenerbahçe 1, Cheese Sailing ve Aygaz Alize gruplarında birinciliği kazanırken, Overall sıralamada liderliğe Enka Cheese yerleşti.

BAU İlkbahar Trofesi’ne 22 Nisan Pazar günü “Dünya Çocukları Yarışı” ile devam edilecek.

BAU İLKBAHAR TROFESİ 2. AYAK
HELLY HANSEN SPORTWORKS CUP
7 Nisan 2018, Cumartesi

1. YARIŞ SONUÇLARI

IRC0
Kayıtlı tekne sayısı: 6
Start saati: 12.26
1. Enka Cheese (Levent Peynirci) 13.22.54
2. Ford Otosan-Fenerbahçe 2 (Oğuz Ayan) 13.23.27
3. Shak Shuka-3 (Hasan Utku Çetiner) 13.23.34
DSQ: Huafon 7 Bela (Taner Halaçoğlu)

IRC1
Kayıtlı tekne sayısı: 5
Start saati: 12.26
1. Doğuş Grubu-Fenerbahçe 1 (Eren Özdal) 13.27.12
2. MSI Sailing Team / AG (Veli Murat Açıkalın) 13.31.53
3. Fifty Fifty (Ömer Gürhan Karahan) 13.37.31
OCS: BAU Golden Toy (Engin Özgen)

IRC2
Kayıtlı tekne sayısı: 10
Start saati: 12.26
1. Cheese Sailing (Tora Kutoğlu) 13.32.32
2. Vagabond / Alize (Sinan Sümer) 13.31.48
3. Burgan Bank Extreme (Cem Gözen) 13.32.03
OCS: Hedef Yelken 40.7 (Efe Regay)

IRC3
Kayıtlı tekne sayısı: 9
Start saati: 12.26
1. Aygaz Alize (Berk Gürpınar) 13.34.22
2. Petek (Şahin Akın) 13.36.47
3. Schneider Electric-Hedef Yelken 30 (Mehmet Can Ekin) 13.36.08
RET: I-Am Forbo Falcon (Emre Kuzlu), Boğaziçi Üniversitesi-Fenerbahçe 3 (Halil Savaş)

IRC4
Kayıtlı tekne sayısı: 6
Start saati: 12.05
1. Puff (Sancan Çokacar) 14.08.43
2. Yapı Kredi ZigZag (Hüseyin Akça) 14.19.22
3. Galatasaray Üniversitesi / AG (Muhammet Safa Yalçın) 14.18.45

GEZGİN
Kayıtlı tekne sayısı: 3
Start saati: 12.05
1. Garanti Sailing-Cenoa (Çağdaş Artu) 14.41.56
2. MESSE Frankfurt-Cenoa 3 (Tarkan Akdoğan) 14.42.24
3. West Life (Levent Uzunöz) 14.41.42

1. YARIŞ OVERALL
(IRC0-1-2-3) – İlk 5 tekne
1. Enka Cheese (Levent Peynirci) IRC0 – Farr 40
2. Ford Otosan-Fenerbahçe 2 (Oğuz Ayan) IRC0 – Farr 40
3. Aygaz Alize (Berk Gürpınar) IRC3 – MAT 10
4. Shak Shuka-3 (Hasan Utku Çetiner) IRC0 – Farr 40
5. Çılgın Sigma (Uğur Tarık Gül) IRC0 – Farr 40

ThumbnailThumbnailThumbnail

2. YARIŞ SONUÇLARI

IRC0
Start saati: 14.29
1. Orient Express VI (Bülent Atabay) 15.18.13
2. Enka Cheese (Levent Peynirci) 15.27.39
3. Ford Otosan-Fenerbahçe 2 (Oğuz Ayan) 15.27.52
DNC: Huafon 7 Bela (Taner Halaçoğlu)

IRC1
Start saati: 14.29
1. Doğuş Grubu-Fenerbahçe 1 (Eren Özdal) 15.30.05
2. MSI Sailing Team / AG (Veli Murat Açıkalın) 15.32.56
3. Fifty Fifty (Ömer Gürhan Karahan) 15.38.55

IRC2
Start saati: 14.29
1. Cheese Sailing (Tora Kutoğlu) 15.35.27
2. Uniq2Go-Hangover (Genco Sindel) 15.35.46
3. Vagabond / Alize (Sinan Sümer) 15.36.08
RET: Happy Hour Matrix (Erman Ayvaz)

IRC3
Start saati: 14.29
1. Pfizer Hedef Yelken (Levent Özgen) 15.40.42
2. Aygaz Alize (Berk Gürpınar) 15.41.24
3. Schneider Electric-Hedef Yelken 30 (Mehmet Can Ekin) 15.41.05
DNC: Boğaziçi Üniversitesi-Fenerbahçe 3 (Halil Savaş)

2. YARIŞ SONUNDA OVERALL
(IRC0-1-2-3) – İlk 5 tekne

1. Enka Cheese (Levent Peynirci) IRC0 – Farr 40 (1-4)
2. Doğuş Grubu-Fenerbahçe 1 (Eren Özdal) IRC1 – Prototip (6-1)
3. Ford Otosan-Fenerbahçe 2 (Oğuz Ayan) IRC0 – Farr 40 (2-5)
4. Cheese Sailing (Tora Kutoğlu) IRC2 – A35 (7-2)
5. Orient Express VI (Bülent Atabay) IRC0 – Farr 55 (8-3)

2. AYAK GENEL SIRALAMA

IRC0
1. Enka Cheese (Levent Peynirci) 1-2
2. Ford Otosan-Fenerbahçe 2 (Oğuz Ayan) 2-3
3. Orient Express VI (Bülent Atabay) 5-1

IRC1
1. Doğuş Grubu-Fenerbahçe 1 (Eren Özdal) 1-1
2. MSI Sailing Team / AG (Veli Murat Açıkalın) 2-2
3. Fifty Fifty (Ömer Gürhan Karahan) 3-3

IRC2
1. Cheese Sailing (Tora Kutoğlu) 1-1
2. Vagabond / Alize (Sinan Sümer) 2-3
3. Uniq2Go-Hangover (Genco Sindel) 5-2

IRC3
1. Aygaz Alize (Berk Gürpınar) 1-2
2. Pfizer Hedef Yelken (Levent Özgen) 4-1
3. Petek (Şahin Akın) 2-4

IRC4
1. Puff (Sancan Çokacar)
2. Yapı Kredi ZigZag (Hüseyin Akça)
3. Galatasaray Üniversitesi / AG (Muhammet Safa Yalçın)

GEZGİN
1. Garanti Sailing-Cenoa (Çağdaş Artu)
2. MESSE Frankfurt-Cenoa 3 (Tarkan Akdoğan)
3. West Life (Levent Uzunöz)

Kaynak: TurkSail
Fotoğraflar: Osman UĞUR

Bu dosyayı indir (BAU Spring Trophy 2. Etap Helly Hansen Sportworks Cup Tüm Sonuçlar.pdf)BAU İlkbahar Trofesi 2. Ayak Helly Hansen Sportworks Cup Sonuçları 2244 kB

 

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
     Slide11
    SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
     LatinAmerika
    SG Güney Amerika
  • 5000 fade false 30 bottom 0
    Ruslana
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
     AlestaDalgiclik
    ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 263 kere görüntülenmiştir