6.Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

B.B. Bodrumspor Yelken Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen 6.Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları’nda heyecan sona erdi ve kazananlar belli oldu.

21 Ülkeden 425 sporcunun katıldığı BIOR’da Optimist Genel kategorisinde Optimist Aday Milli Takımı sporcusu Can Ertürk birinci sırayı aldı. İlk onda Aday Milli takımımızdan 7 sporcu yer alırken ikinci Alp Namdar ve üçüncü Tayland’dan Jedtavee Yongyuennarn oldu.

Optimist Genel Kızlar kategorisinde Aday Milli takımımızdan Okyanus Arıkan birinciliği elde ederken Yunanistan’dan Gabriela Groenewegen ikinci sırayı ve Elmas Gül Koca üçüncü sırayı aldı.

Optimist Junior Genel kategorisinde ödül alan ilk beşte 4 Aday Milli sporcumuz yer aldı. Oğuz Önal ilk sırayı alırken Mert Doğan ikinci ve Bangkok’tan M.L. Weka Bhanubandh üçüncülüğü elde etti.

Optimist Junior Kızlar kategorisinde ise Heybeliada Su Sporları Kulübü’nden Asya Şakaklı birinci oldu. Era Bodrum Yelken Kulübü’nden Defne Ünaldı ikinciliği elde ederken B.B. Bodrumspor Yelken Şubesi’nden Ayla Poyraz üçüncü oldu. Yarışların genel sıralamasında birinci olan Can Ertürk’e ayrıca yarışların özel kupası, sağ kolundan ameliyat geçirdiği ve buna rağmen yarışlara katıldığı belirtilen Umman’dan Malik Al-Qartobi’ye de özel ödül verildi.

6.Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları’nda dereceye giren sporculara ödüllerini TYF Başkan Vekili Ceyhun Üstüner, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Erbil Özkaya ve organizasyon yetkilileri verdi. Ödül töreninde konuşan TYF Başkan Vekili Üstüner, bu organizasyonun spor özelliğinin dışında aynı zamanda bir kültür alışverişi olduğunu ifade ederek, sporcuları ve antrenörlerini tebrik etti.

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz ise “Dünya çocukları evrensel nitelikte bu tür organizasyonlarla kardeşlik duygularını, dostluklarını pekiştiriyorlar. Evrensel ölçüde dünya barışına katkı sağlıyorlar” diye konuştu.

Türkiye Yelken Federasyonu

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 228 kere görüntülenmiştir