Kalamış Yelken’i dinleyen çok ama henüz çare bulan yok

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Kalamış Yelken Kulübü’nün Kadıköy Kaymakamlığı’nın tebligatı ile tahliye edileceği haberi yelken çevrelerinde sarsıcı bir etki yarattı.

KYK Başkanı Şahinbozkır’ı hem GSGM İstanbul’dan hem de TYF İstanbul İl Yelken Temsilciği’nden telefonla arayanlar, ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirttiler. Kulüp ise tahliyeye hazırlanıyor.

İstanbul’un en eski yelken kulüplerinden KYK’nın tahliye edileceği ve “kapının önüne konacağı” haberi kulübün yöneticileri, sporcuları ve velileri kadar, yelkene ve spora ilgi duyan herkesi derinden üzdü.

Kalamış Yelken Kulübü’nün başına gelenleri yansıttığımız haberimizden sonra KYK Başkanı Esin Şahinbozkır’ı Gençlik Spor Genel Müdürlüğü İstanbul birimi başta olmak üzere pek çok kişi ve kurum telefonla arayarak konunun ayrıntılarını öğrenmek istedi.

Arayanlardan biri de TYF İstanbul İl Yelken Temsilcisi Tamer Dökmeci idi. Yaşananları derin bir üzüntü ile karşıladığını söyleyen Dökmeci, “Elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

AMAÇ ÇOCUKLARI VE GENÇLERİ KAZANMAK

KYK Başkanı Esin Şahinbozkır ise herkese aynı cevabı veriyordu. Yıllardır çocukları ve gençleri sokaklarda amaçsız bir şekilde dolaşmaktan kurtarıp, spora ve yelkene yönlendirmeyi, bunu da ciddi bir denetim altında gerçekleştirmeyi, onları kentimize ve ülkemize yararlı bireyler olarak yetiştirme hedeflerinden söz etti.

Ancak ellerindeki bu olanağı, “tahliye kararı” ile yitirdiklerini, yine de umutlarını kaybetmeyip yönetim olarak mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi.

ARAYAN, DİNLEYEN ÇOK AMA…

Kalamış Yelken Kulübü’nün karşı karşıya kaldığı duruma hemen herkes üzülmüştü ama edindiğimiz izlenimlere göre henüz elini taşın altına koyup, somut bir çözüm önerisi ile gelen kimse yoktu.

Şahinbozkır, temyiz yolu kapalı tahliye kararını durdurma çabasına karşılık, 27 Şubat tarihine kadar süre tanıyan Kaymakamlık tebliğine karşı durmak da istemiyor. Bu yüzden kulübü şimdiden boşaltmaya başlamışlar bile.

İYK VE SETUR MARİNALARI KYK’YA KUCAK AÇTI

“Teknelerimizin bir bölümünü Ahmet Saruhan’ın önerisi ile İstanbul Yelken Kulübü’ne taşıdık” diyen Şahinbozkır, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Daha büyük olan tekneler için de Setur Marinaları Genel Koordinatörü Emre Doruk, bize Kalamış Yat Limanı’nda yer gösterdi. Her ikisine de çok teşekkür ediyoruz. Ama bunun geçici bir çözüm olduğunun da farkındayız. Devletimizin ve yöneticilerimizin durumumuzu anlayıp bize destek olacakları inancımı kaybetmek istemiyorum.”

Kalamış Yelken Kulübü’nün yöneticileri, sporcuları ve üyeleri için 27 Şubat Salı günü sabah saat 10.30’da hüzünlü bir manzara mı, yoksa son anda gelecek mutlu bir haberle bayram coşkusu mu yaşanacak hep beraber görecek, tanık olacağız.

Kaynak: TurkSail

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 287 kere görüntülenmiştir