Milli Dalgıç Şahika Ercümen Amacım “Herkesin Bir Şekilde Spora Bulaşması”

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Sualtı dalış rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen, 2018 yılında yeni rekor denemesi için hazırlıklarını, Türkiye’deki çocuk istismarı için yaptığı çalışmaları ve ülkede su sporlarına olan ilgiliyle alakalı bir çok konuda Doğan Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

“YENİ BİR REKOR DENEMESİNE HAZIRLANIYORUM”

Milli dalgıç Şahika Ercümen, yeni yılda da rekor denemeleri için hazırlıkların sürdüğünü söylerken, “2018 yılında yeni bir rekor denemesine hazırlanıyoruz. Çalışmalara yakın zamanda başlayacağız. Umarım bakanlığımızın da desteğiyle çalışmalarımıza start vereceğiz. Yeni hedefimiz daha derine dalmak” dedi.

“ÇOCUK İSTİSMARI KONUSUNU SÖZ HAKKIM OLDUKÇA GÜNDEME GETİRMEK İSİTYORUM”

Ülke gündeminde olan bir çok konu için dalış yapan Ercümen, son dönemde çok konuşulan ‘Çocuk İstismarı’ konusu için de şunları söyledi: “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Özgecan Aslan için dalmıştım. Fakat bu bir rekor denemesi değildi. Ama bu konuya dikkat çekmek istedik ve nefesimizi onun için tuttuk. Aslında çok özel bir konu. Buna da dikkat çekmek için bir çok etkinliğe katılmaya çalışıyorum. Mayıs ayının başında ‘Kadın ve Köpekbalığı’ sergimiz olacak. Ayşegül Dinçkök ile birlikte iki kadın köpekbalıklarıyla birlikte daldık ve bu anları görüntüledik. Altında güzel bir hikayesi proje başlattık. Orada da bu konuya dikkat çekmek istiyoruz. Ama rekor denemelerinde de mutlaka, söz hakkım oldukça bu konuyu gündeme getirmek istiyorum.”

“AMACIM; HERKESİN BİR ŞEKİLDE SPORA BULAŞMASI”

Türkiye’de son zamanlarda su sporlarına olan ilgilinin artması ile ilgili olarak milli dalgıç Ercümen, “Bu çok sevindirici. Özellikle son yıllardaki bu rekor denemeleri ve ülkemize gelen başarılar bu konuda çok etkili oldu. O nedenle ben daha çok motive oluyorum, ülkemize daha çok başarı getirmek istiyorum ki benim gibi spora başlamak isteyen sporcular veya alttan gelen yetişenler bu spora daha çok ilgi duysun. Önemli olan sadece dalmak değil. Benim amacım herkesin bir şekilde spora bulaşması” açıklamasını yaptı.

DHA

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 448 kere görüntülenmiştir