Türkiye Yelken Federasyonu ile Dokuz Eylül Üniversitesi arasında protokol imzalandı

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Türkiye Yelken Federasyonu ile Dokuz Eylül Üniversitesi arasında, yelken sporunun yaygınlaşması, performans sporcularının akademik ve bilimsel açıdan desteklenmesi, yelken sporunun geliştirilmesi için ortak projeler üretilmesi ve desteklenmesini amacıyla protokol imzalandı.

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, yelken sporuyla ilgili önemli ortak çalışmalara imza atmayı planladıklarını belirterek, “Dokuz Eylül Üniversitesi, hem İzmir’in hem de Türkiye’nin gözbebeği. İşbirliğimiz, yelken sporunun gelişmesi için elimizi güçlendirecek. Üniversitemizin bilimsel katkısı, başarılarımızın artmasını sağlayacak. 2020 Tokyo Olimpiyatları’na madalya umuduyla gidiyoruz. Zor bir yol ancak başaracağımıza olan inancımız tam. Sadece denizde değil, karada da bilimsel, bilinçli ve dünyada rekabet edebilir çalışmalar yapmamız gerekiyor. Bu noktada Dokuz Eylül Üniversitesi’nin katkısı çok çok kıymetli. Destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik ise bilimsel desteğin yanı sıra ortak projelerin üretilmesi noktasında da destek vereceklerini kaydetti. Çelik “Türkiye Yelken Federasyonu’nun denizle ilgili sporların aktif şekilde yapılması konusunda bizimle çalışma isteği nedeniyle mutlu olduk. Göreve gelir gelmez, İzmir’deki spor kulüpleriyle bir araya gelerek protokoller yaptık. Sorunların çözümü noktasında tüm spor dallarında çalışmalarımızı yürütmek istiyoruz. Yelken sporunun yapılması için kentimiz çok müsait olanaklara sahip. Turnuva ve şampiyonaların kentimizde yapılması konusunda birlikte çalışmak faydalı olacaktır. Problemleri birlikte belirleyip hükümetimize program şeklinde sunmak ve buna bağlı olarak ciddi projelerin alınmasını sağlayabiliriz” dedi.

Türkiye Yelken Federasyonu

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 251 kere görüntülenmiştir