Sualtı Fotoğrafçıları Kurumsal Bir Temsilciye Kavuştu

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Sualtı Fotoğrafçıları ve Filmcileri Derneği (SUFOD) 1. olağan genel kurulu İstanbul’da gerçekleştirildi. Yeni yönetim kurulu oy birliği ile seçilerek Ateş Evirgen’in başkanlığında görevine başladı.

Ülkemiz su altı fotoğrafçılığının ve filmciliğinin evrensel ölçekte çağdaş bir seviyeye gelebilmesini derneğin vizyonu olarak belirlediklerini ifade eden derneğin kurucu başkanı Ateş Evirgen, başlıca amaçlarını amatör ve profesyonel amaçlar için su altı fotoğraf ve filmciliği konusunda uluslararası ölçekte referans alınacak çalışmalar yapmak şeklinde ifade etti. Evirgen, çevre duyarlılığına sahip, yeterli bilgi ile donanmış ve birikimini bu alanda kullanacak kişilerin bir dernek çatısı altında bir araya gelmesinin önemli olduğunu belirterek, kurs, seminer, çalıştay gibi etkinlikler düzenleyeceklerini, Türkiye’nin sualtı görüntü envanterini çıkartacaklarını ve geleceğin sualtı görüntüleme uzmanlarının yetişmesine kurumsal bir çerçevede yardımcı olacaklarını vurguladı.

“Denizlerimizin altı da vatanımız!”
2017 yılında kurulan SUFOD’un günümüz koşullarında ertelenemez bir ihtiyaçtan doğduğunu belirten Evirgen, “Denizlerimiz her türlü yöntemle dur durak bilmeden av yaptığımız, kirlettiğimiz ve tüm bunların neticesinde artık ne yazık ki acilen savunulması gereken bir duruma düşmüş zenginliğimizdir. Oysa ki vatan, sadece üzerinde yaşadığımız bir kara parçasından ibaret değil. Tıpkı karadaki endemik bitkiler gibi, Türkiye’nin denizlerinde de yalnızca bizim sularımıza özgü pek çok canlı var. Denizlerimizin altı da, üstü de aziz vatanımızın değerli bir parçasıdır. Bu alanı savunmak, güzelliklerini belgelemek ve tanıtmak, bilimsel araştırmalara, sualtı fotoğraf yarışmalarına destek vermek sualtı görüntülemesine gönül vermiş bizler için salt bir hobi değil aynı zamanda asli bir görevdir. SUFOD ülkemizin deneyimli ve değerli sualtı fotoğrafçılarını ve filmcilerini bir araya getirmeye devam edecektir. Derneğimizin bölgesel düzeydeki temsilcilerinin ve alt komitelerinin tespiti de önümüzdeki günlerde yapılacak” dedi.

Kaynak: Milliyet

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 358 kere görüntülenmiştir