Yarış filosuna bir X-Yachts daha katıldı !

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

İlk yarış deneyimini Semra-Murat Sussa koçluğunda bir Azuree ile Destek sınıfında yaşayan Nomad ekibi, CFM-BAYK Kış Trofesi’nde yeni tekneleri Xp44 Nomad TurX ile IRC A grubunda yarışacak.

Danimarka’ya sipariş edilen tekne geçtiğimiz günler içinde Marmaris’e getirildi ve X-Yachts Türkiye ekibi tarafından donatılarak suya indirildi.

Ali Kerem Alptemoçin liderliğindeki Nomad ekibi, yat yarışlarındaki ilk deneyimlerini bir Azuree ile Bodrum sularında yaşadı.

Semra ve Murat Sussa tarafından Vera Sailing koçluğunda iki sezon boyunca Destek sınıfında yarışan ve “ısınan” Nomad ekibi, sınıf atlamanın zamanının geldiğine inanarak, Danimarka’daki X-Yachts’a bir Xp44 siparişi verdi.

Teknenin inşası sürerken, eski teknelerini satan Ali Kerem Alptemoçin, bekleme süresini de kiraladığı bir First 40.7 ile BAYK Güz Trofesi’ne katılarak değerlendirmeye karar verdi. Böylelikle, tırmanacakları üst grupta hem rakiplerini tanıyacak hem de deneyimlerini arttırma fırsatı bulacaklardı.

Nitekim, trofe boyunca Mad Toro adlı tekneleri ile küçümsenmeyecek sonuçlara imza attılar ve BAYK Güz Trofesi’ni IRC A grubunda üçüncülük derecesi ile tamamladılar.

Bu arada yeni Xp44’leri Danimarka’da tamamlandı, suya indirildi, test seyirleri yapıldıktan sonra paketlenerek Türkiye’ye gönderildi.

Nomad TurX adı verilen tekne Çeşme üzerinden Marmaris’te doğru yola çıktı ve X-Yachts Türkiye ekibi tarafından karşılandı.

“Paketten çıkarılan” tekne suya indirildi, transfer sırasında sökülen yarış tipi uzun karbon direği yerine takıldı, arması donatıldı ve seyre hazır hale getirildi.

Önümüzdeki günlerde Marmaris’ten Bodrum’a götürülecek olan Xp44 Nomad TurX, burada yine Vera Sailing koçluğunda gerçekleştirilecek antrenmanlarla CFM-BAYK Kış Trofesi’ne hazırlanacak. Dümende ise önceki yarışlarda olduğu gibi ekip lideri ve teknenin sahibi Ali Kerem Alptemoçin olacak.

Kaynak: TurkSail

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 329 kere görüntülenmiştir