CİMER Başvurusu

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

İyi olmanız dileğimle, Merhaba.

1. 2017 Yılı içinde Kültür ve Turizm Bakanlığımıza, Ticari Dalış Merkezlerinin sorunları ile ilgili olarak TDMDerneğimizce yapılan başvurulara verilen cevapları sizler ile paylaşmıştım. İstanbul Deniz Ticaret Odasında, Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Zehra Gamgam hanım ile yapılan görüşme enerji dolu ve umut verici bir görüşme oldu. Bizim sorunlarımızın iki bakanlığı bağlayan konular olduğu gerçeği ile bu süreç çok yavaş ilerliyor. Maalesef Kültür ve Turizm Bakanlığı kendi eliyle Spor Genel Müdürlüğüne devrettiği aletli dalışın yönetimini geri alamıyor veya uzun bir zamana gerekiyor. Buradan aldığım geri besleme ile, bireysel olarak ve TDMD facebook grubu üzerinden çağrıda bulunduğum arkadaşlarımdan birkaçı ile Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezine başvuruda bulunduk. Maalesef yine birkaç kişiydik. Kültür ve Turizm Bakanlığı cevaben, daha önce de iletilen sorunların yapmış oldukları çalışmalarda dikkate alındığını bildiriyorlardı. SGM adına TSSF ise; 4 sayfalık cevap ile ( TDMD Facebook sayfasında görülebilir) dalışın bir spor olduğunu savunuyordu. Okuduğunuzda içinde yer alan boş sözleri sizler de göreceksiniz.

2. CİMER Başvuruları bana göre çok önemli. Çünkü yapılan başvuruyu inceleyerek iki bakanlığa birden gönderiyor ve cevap bekliyor. TDMD derneğinde şuan 249 üye görülüyor. Ben dernek üyeliğini aynı amaç için koşan bireylerin bir araya geldikleri yasal oluşum olarak görüyorum. Yani bir konuda arkamıza döndüğümüzde kaç kişi görebildiğimiz çok önemli bir konu. Siz üye arkadaşımdan, yapılan müracaatlar konusunda desteğinizi bekliyorum. Cumhurbaşkanlığı makamına ulaşacak müracaatların sayısı, dalışın spor olmadığı aksine rekreasyonel bir faaliyet olduğu konusunda baskı oluşturabilmeli. Dalış merkezleri arasında, amaç birlik ve beraberliğini güzel arkadaşlığı ve birlikte hareket edebilmeyi, imkansız gibi görülse de, arzu ediyorum. Birlikte hareket edebilmek için mail ekinde göreceğiniz müracaatı :

a. Dalış merkezi sahibi iseniz olduğu gibi yada ilaveleriniz ile
b. Dalış profesyoneli iseniz, dalış profesyoneli olduğunuz ifadeler ile ister E-Devlet üzerinden, ister CİMER fax numarasına iletmenizi sizden rica ediyorum.

İçinizden zamanında çok uğraştık gibi yaşlanmayı gösteren serzenişler geçebilir, ya da bana ne neden bir başkası için birşeyler yapayım diyebilirsiniz.

Biliyorsunuz ki kan aktığı sürece ayaktayız. Bir başkası için uğraşmak istemiyorum diyorsanız, işinizi kendi çocuklarınıza veya arkadaşlarınıza bırakabileceğinizi düşünün lütfen. Bu satırları yazma amacım ise bu sözlerin ikili görüşmelerde en çok duyduğum sözlerden olduğundandır. Gelin sorunları ayakta bir araya geldiğimizde ya da kendi aramızda konuşmak yerine yapacağınız müracaatın içine koyalım ve çözüm arayalım.

Değerli arkadaşlarım, hep birlikte, 1990 Yılında eksikleri ile vizyonsuz olarak yazılmış bir yönetmeliğin ticari dalış merkezlerinin yönetimini amatör bir spor federasyonuna bıraktığını biliyorsunuz. Gelin taşın altında hep birlikte elimizi koyalım. Cumhurbaşkanlığına yapılacak müraacaat sayısının fazlalığı ile aynı amaç içinde olduğumuzu gösterelim. Lütfen, başvuru yaptığınızda geri bildirimde bulununuz.

Selamlar, sevgiler.


Ahmet Durmaz
TDMD Başkan
0 533 480 81 45
tdmdernegi@gmail.com
https://www.facebook.com/profile.php?id=100014739217786

İlgili Dosyalar

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 347 kere görüntülenmiştir