Fenerbahçe-Kalamış sahili için imza kampanyası başlatıldı

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Özelleştirme kapsamında ihaleye çıkarılan Kalamış-Fenerbahçe Yat Limanı projesinin tüm sahil şeridini imara açık bir duruma getirdiğini öne süren Kadıköy Belediyesi imza kampanyası başlattı.

Belediye’ye göre sahil imara açıldığı takdirde yeşil alan yok edilecek, sahil Kadıköylüler ve halkın kullanımına kapatılacak.

Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı özelleştirme ihalesinin “aceleye getirildiğini” öne sürerek yargıya başvuracaklarını belirten Kadıköy Belediyesi, şimdi de bir imza kampanyası başlatarak İstanbul halkından, özellikle de Kadıköy sakinlerinden destek istedi.

Hatırlanacağı gibi, ÖYK’ün (Özelleştirme Yüksek Kurulu) İmar Planı’nın askıya çıkmasını beklemeden ihale kararı aldığını ve tarihin açıklandığını belirten Kadıköy Belediyesi, hem özelleştirme hem de ihale kararına itiraz edeceğini geçtiğimiz hafta açıklamıştı.

Kalamış-Fenerbahçe sahilinin proje kapsamında imara açıldığı takdirde yeşil alanın yok edileceğini öne süren Kadıköy Belediyesi, Change.org’da başlattığı imza kampanyasında şu ifadelere yer verdi:

“Fenerbahçe-Kalamış sahil hattında yeni bir plan yapıldığını öğrendik.

Bu plan, Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı’nda yapılaşmanın önünü açacak. Sahile yapılacak otel ve ticaret alanı, sahilin Kadıköylüler ve halkın kullanımına kapatılması anlamına geliyor.

Biz bu yanlıştan acilen dönülmesi için tüm yasal yollara başvuruyoruz. Ama biz bunu yaparken binlerce kişinin de bizim yanımızda olduğunu göstermemiz gerekiyor.

Kalan sahillerimizi korumak, yapılaşmaya açılarak halkın elinden alınıp işletmelere verilmesini engellemek için Kadıköy Belediyesi’nin yanında olmanız dileğiyle.”

Kampanya sayfası >>

Kaynak: TurkSail

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 237 kere görüntülenmiştir