Deniz Kuvvetleri’nin Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botları’nı Türk Loydu klaslıyor

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından ihale edilen iki adet Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Gemileri’nin (AMDEB) inşasını üstlenen Desan Deniz İnşaat San. AŞ., 33 metre boyundaki acil müdahale botunun klaslama hizmetleri için Türk Loydu ile anlaştı. İki adet yapılacak Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botu’nun Klaslama Sözleşmesi, 29 Kasım tarihinde Türk Loydu’nda imzalandı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın öncelikle Marmara Bölgesi olmak üzere, ihtiyaç duyulduğunda kıyılarımızda meydana gelebilecek deniz kazalarında ilk müdahale niteliğinde dar çerçeveli sualtı kurtarma dalgıçlığı faaliyetlerinde ve dalgıç personelinin uygulamalı eğitimlerinin icrasında kullanılabilecek, gerektiğinde torpido arama görevi de yerine getirecek özelliklerde iki adet botun klaslanması için düzenlenen imza törenine Desan Deniz İnşaat San. AŞ adına Yönetim Kurulu Başkanı Cenk İsmail Kaptanoğlu, firma ortaklarından Taşkın Çilli, ve Askeri Gemiler Koordinatörü Erhan Murat Akdeniz ile Türk Loydu adına Türk Loydu Vakfı Başkanı Cem Melikoğlu, Genel Müdür Alper Eralp ve Türk Loydu yöneticileri katıldı.

Marmara Denizi’nde dalış eğitimleri ve acil dalış görevlerinde kullanılmak üzere kurtarma dalgıçlığı konusunda muhtelif sualtı onarım (kaynaklı/kesme/yama yapma/perçin vs.), kaldırma balonu/yüzdürme pontonu kullanma, derin su dalış, basınç odası operasyonu ve tedavi yöntemleri, uzaktan kumandalı sualtı robotları kullanma faaliyetleri ve bunlara yönelik envantere yeni giren modern dalış ve kurtarma sistemlerine havi personelin eğitimlerini icra edebilecek ve Marmara Denizi’nde ve kıyı sularında meydana gelebilecek kazalarda kurtarma dalgıçlığı ve acil müdahale yapabilecek ve ihtiyaç duyulduğunda torpido atışlarında torpido arama görevlerini icra edebilecek özelliklere sahip olacak Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botları’nın tedarik edilmesi amaçlanıyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Türk Loydu Vakfı Başkanı Cem Melikoğlu; “TCG Yb. Kudret Güngör, Milgem, TCG Bayraktar, TCG Işın ve TCG Anadolu gibi Türk Donanması’nın gurur kaynağı olan projeleri başarıyla klaslayan Türk Loydu; SSM tarafından Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları için inşa edilen 60 adet; dost ve müttefik ülkelerin Deniz Kuvvetleri için inşa edilen yaklaşık 40 adet askeri geminin; dizayn ve inşa kontrolünü, malzeme ve ürün sertifikasyonunu gerçekleştirerek, 50 yıllık tarihine 100’den fazla askeri geminin klaslanmasını sığdırmıştır. Bugün imza töreni düzenlenen Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botlarının Türk Loydu tarafından klaslanması için değerli katkıları bulunan Desan Tersanesi’ne, Savunma Sanayi Müsteşarlığı’na ve Türk Loydu yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

Bu önemli projede Türk Loydu ile çalışmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Desan Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Kaptanoğlu ise; Türk Loydu ile gurur duyduklarını ve başarılarını takip ettiklerini belirterek, “Sektörde önemli bir boşluğu dolduran Türk Loydu’nu çözüm ortağı olarak gördüklerini ve askeri gemi projelerinin sağlıklı yürümesi için Türk Loydu’nun önemli bir fonksiyonunun bulunduğunu” sözlerine ekledi.

Kaynak: Deniz Haber

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 286 kere görüntülenmiştir