TAYK-MDK Sonbahar Kupası-II, 3 saat 21 dakikada bitti

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Coğrafi rotada gerçekleşen TAYK-MDK Sonbahar Kupası’nın ikinci buluşması, hafif havada ve güneşli bir gökyüzü altında “keyifli bir bahar seyri” tadında gerçekleşti.

IRC4 ve Gezi sınıflarındaki 8.5 millik rotada ilk finiş 1 saat 34 dakikada alındı. IRC1-2-3’lerin 18 millik rotası da 3 saat 21 dakikada tamamlandı.

27 teknenin kayıt verdiği TAYK-MDK Sonbahar Kupası-II, bir eksikle 26 tekne arasında gerçekleşti.

Moda önlerinde sabah saatlerinde kuzeyli olan hafif rüzgar, daha sonra gücü artmadan beklendiği gibi doğuya dirise etti. İlk start saat 10.30’da Sivriada rotasında yarışacak IRC1-2 ve 3’lere verildi. 5 dakika sonra da IRC4 ve Gezi sınıfları Trafik Seperasyon Şamandırası’na doğru yelken bastı.

Kısa rotada yarışı ilk tamamlayan tekne 01.34.19’luk zamanla Özcan Özverim’in IBS-40 Plus’ı oldu. IRC4 ve Gezi sınıflarının yarışı tamamlandıktan sonra Sivriada rotasından dönen IRC1 sınıfındaki ilk tekne Vedat Tezman’ın Kinowa’sı 02.16.27’lik zamanla finiş hattını kesti.

IRC2’de Berkcan Arat’ın Astra Zeneca Y.T. – Blue Sailing Academy-Be Blue’nun 3 saat 21 dakikada rotasını tamamlamasıyla sona eren yarışta, IRC3 grubunda 3 tekne terk bildirdi.

Kinowa, Güneş Sigorta Mary, Pupa Sailing Team-Hangover, Hedef Yelken 8 ve SOS 2 sınıflarında birincilik elde etti.

TAYK-MDK SONBAHAR KUPASI-II SONUÇLARI

IRC1
Kayıtlı tekne sayısı: 2
Start saati: 10.30
1. Kinowa (Vedat Tezman) 12.46.27
2. Turkcell-Fenerbahçe 1 (FBSK / Eren Özdal) 12.53.56

IRC2
Kayıtlı tekne sayısı: 8
Start saati: 10.30
1. Güneş Sigorta Mary (Deniz Yılmaz) 13.01.55
2. Cheese Sailing (Levent Peynirci / Doğa Arıbaş) 13.07.24
3. Burganbank Extreme (Cenk Tekkaya / Cem Gözen) 13.11.52

IRC3
Kayıtlı tekne sayısı: 6
Start saati: 10.30
1. Pupa Sailing Team-Hangover (Genco Sindel / Metin Ölken / Bartu Özsoy) 13.21.04
2. Pfizer-Hedef Yelken (Hedef Yelken / Engin Özgen) 13.23.25
3. Pegasus-Hedef Yelken 30 (Hedef Yelken / Levent Özgen) 13.21.16
RET: Boğaziçi Üniversitesi-Fenerbahçe 3 (FBSK / Halil Savaş), Alfasail Falcon (Deniz Yılmaz / Emre Kuzlu), Goliath (Özyeğin Üniversitesi / Bora Olcav)

IRC4
Kayıtlı tekne sayısı: 7
Start saati: 10.35
1. Hedef Yelken 8 (Hedef Yelken / Ediz Önen) 12.10.29
2. IBS-40 Plus (40 Plus Sailing / Özcan Özverim) 12.09.19
3. SuSail Alize Zig Zag (Sinan Sümer) 12.17.25
DNC: Selan (Barış Ersemiz)

GEZİ
Kayıtlı tekne sayısı: 4
Start saati: 10.35
1. SOS 2 (MDK / Alp Güçer) 12.21.07
2. SOS 1 (A&T Bank / Özlem Erzincanlı) 12.33.26
3. Mikro Yazılım Cenoa (Çağdaş Artu / Cem Deniz Namlı) 12.18.12

Kaynak: TurkSail

Bu dosyayı indir (TAYK MDK Sonbahar Kupası II--2017-SONUC.xls)TAYK-MDK Sonbahar Kupası-II Sonuç Tablosu 141 kB
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
     Slide11
    SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
     LatinAmerika
    SG Güney Amerika
  • 5000 fade false 30 bottom 0
    Ruslana
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
     AlestaDalgiclik
    ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 83 kere görüntülenmiştir