TAYK-MDK Sonbahar Kupası-1 iki yarışla tamamlandı

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

TAYK tarafından Moda Deniz Kulübü işbirliğinde düzenlenen Sonbahar Kupası’nın ilk karşılaşması, düşük hava koşularına rağmen planlanan iki yarışla tamamlandı.

26 teknenin kayıt şamandıra mücadelesinde Kinowa, Güneş Sigorta Mary, Pegasus Hedef Yelken, SuSail Zig Zag ve SOS 2 sınıflarında birincilik elde etti.

Caddebostan-Fenerbahçe parkurunda jurulan parkurda yapılan günün ilk yarışında rüzgar 130-135 derecelerden (Keşişleme) 5-9 knot aralığında esti. 26 teknenin kayıt verdiği TAYK-MDK Sonbahar Kupası-1’de start IRC1 ve IRC2’lere saat 11.00’da, IRC3-4 ve Gezi sınıflarına 11.05’te verildi.

Güney sularındaki programını tamamlayıp İstanbul’a dönen Atilla Gökova’nın Purpke Rain ile yeni sahibi İzzet Göçmenoğlu ile Bodrum’dan gelen ve adına “Allsailor” eklenen Mad-X, Burak Algon dümenciliğinde ilk yarışlarına yelken bastılar. Bodrum’da bir üst grupta yarışan X-41 Allsailor-Mad-X, İstanbul’da X-35 Güneş Sigorta Mary ile IRC2’de yer aldı.

Bu arada Genco Sindel de, IRC3’teki teknesini Cenk Tekkaya’ya satmış olmasına rağmeni Sonbahar Kupası’nın ilk yarışında Pupa Sailing Team-Hangover’ın güvertesindeydi.

İlk grubun 1.5-2 saat, ikinci grubun ise 2.5 saatte tamamladığı offsetli sosis rotalı mücadelenin ardından ekiplere ikinci yarışın yapılacağı ilan edildi. Ancak yön değiştiren rüzgarın oturması için bir süre tehirde beklendi.

Havanın 180-190 dereceler arasında oynak seyir izlemesi üzerine içinde bir sosis barındıran üçgen rotalı parkurun kullanılacağı ekiplere bildirildi ve hazırlıklar buna göre başlatıldı.

Yön değişikliğine rağmen hemen hemen aynı güçteki rüzgarla ilk grubun start düdüğü 15.10’da, ikinci grubun ise 15.15’te çaldı. Sonbahar Kupası’nın ilk karşılaşmasında kuşkusuz en çok sevinen, yeni tekneleri X-35 ile ilk birinciliklerine kavuşan Deniz Yılmaz yönetimindeki Güneş Sigorta Mary ekibi oldu.

TAYK-MDK SONBAHAR KUPASI 1 SONUÇLARI
11 Kasım 2017, Cumartesi

IRC1
Kayıtlı tekne sayısı: 3
Yapılan yarış sayısı: 2
1. Kinowa (Vedat Tezman) 1-1
2. Huafon 7 Bela (7 Bela Ortaklar) 2-2
3. Turkcell-Fenerbahçe 1 (FBSK / Eren Özdal) 3-3

IRC2
Kayıtlı tekne sayısı: 8
Yapılan yarış sayısı: 2
1. Güneş Sigorta Mary (Deniz Yılmaz) 1-1
2. Cheese Sailing (Levent Peynirci / Doğa Arıbaş) 2-2
3. Burganbank Extreme (Cenk Tekkaya / Cem Gözen) 4-3

IRC3
Kayıtlı tekne sayısı: 5
Yapılan yarıi sayısı: 2
1. Pegasus-Hedef Yelken (Hedef Yelken / Mehmet Can Ekin) 2-1
2. Pfizer-Hedef Yelken (Hedef Yelken / Levent Özgen) 1-4
3. Pupa Sailing Team-Hangover (Genco Sindel / Metin Ölken) 3-2

IRC4
Kayıtlı tekne sayısı: 6
Yapılan yarış sayısı: 2
1. SuSail-Zig Zag (Sinan Sümer / Hüseyin Akça) 1-1
2. MSD Yelken-Poseidon Yelken 2 (Berk Otuç) 2-1
3. Selan (Barış Ersemiz) 4-3

GEZİ
Kayıtlı tekne sayısı: 4
Yapılan yarış sayısı: 2
1. SOS 2 (MDK / Gürkan Şahintürk) 1-1
2. SOS 1 (Sefa Seydan / Alp Güçer) 2-2
3. Doris (Ahmet Bahadır) 4-3

Kaynak: TurkSail
Fotoğraflar: Erol Metin ERDOĞAN

Bu dosyayı indir (TAYK_sonbahar_1_1_sonuclar.jpg)1. Yarış Sonuç Tablosu 450 kB
Bu dosyayı indir (TAYK_sonbahar_1_2_yaris_sonuclar.jpg)2. Yarış Sonuç Tablosu 439 kB
Bu dosyayı indir (TAYK_sonbahar_1_sonuclar_GENEL.jpg)TAYK-MDK Sonbahar Kupası-1 Genel Sonuçlar 328 kB
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
     Slide11
    SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
     LatinAmerika
    SG Güney Amerika
  • 5000 fade false 30 bottom 0
    Ruslana
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
     AlestaDalgiclik
    ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 156 kere görüntülenmiştir