Korsan Savaşı’nın tarafları belli oldu

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

“En Büyük Korsan”ın belirleneceği Siyah İnci Pirat ve Yat Savaşları’nda 29 Ekim Pazar günü karşı karşıya gelecek takımlar açıklandı.

MotorBoat&Yachting desteğinde, TYF Pirat Sınıf Komitesi. TYF İl Temsilciliği ve İYK işbirliğinde gerçekleşecek kapışmada tüm anlaşmazlıklar sahada görevli hakemler tarafından çözülecek ve sorun karaya taşınmayacak.

Kalamış Koyu’nda 29 Ekim Pazar günü yapılacak “Siyah İnci Pirat ve Yat Savaşları”nda deneyimli yelkenciler kelimenin tam anlamı ile “tribüne oynayacak”.

Zira Pirat sınıfı teknelerde Piratçılar’ın karşısına çıkacak yat dünyasının önde gelen yelkencileri arasındaki “savaş”ın parkuru, İYK Navigasyon Binası’nın terasından rahatlıkla izlenebilmesi için kıyıya çok yakın kurulacak.

MotorBoat&Yachting, TYF Pirat Snıf Komitesi, TYF İl Temsilciliği ve İYK işbirliğinde başlayan ardından TYF İl Temsilciliği’nin de destek verdiği ve İl Programı’na aldığı “Siyah İnci”, yelken dünyasında beklenenden fazla ilgi gördü.

HAVA GİDEREK SERTLEŞECEK

Sabah saatlerinde batı yönlü 8 knot’lık havanın ilerleyen saatlerde güneybatıya dönerek daha da güçleneceği ve final yarışlarının yapılacağı saatlerde 25-28 knot’a kadar yükseleceği tahmin ediliyor. Dolayısıyla hava koşulları da atmosferdeki heyecana ciddi katkı sağlayacak.

Eğlencesi ve rekabeti büyük mücadelede ekipler “En Büyük Korsan” olabilmek için yarışırken, oluşabilecek tüm anlaşmazlıklar saha hakemleri (Umpire) tarafından denizde çözülecek. Bu görevi de Pınar Coşkuner Genç ile Aylin Suntay üstlenecek. Başhakemliğini Somer Büyükakkuş’un yapacağı “Siyah İnci Pirat &Yat Savaşları”nda mücadele edecek takımlar şöyle:

PİRATÇILAR

P1- Haluk Suntay-İrfan Gezici
P2- Şükrü Sanus-Cem Ayanoğlu
P3- Burak Cora-İrfan Papila (7 Racing)
P4- Erencan Altun-Emre Ayan
P5- Lütfü Ceylan-Sinem Ceylan
P6- Emre Tuksal-Derin Tuksal (Çılgın Parıltı)
P7- Metin Hekimoğlu-Murat Yücel
P8- Alper Ekim-Atakan Denizer

YATÇILAR

Y1- Haluk Babacan-Burak Baran
Y2- Aydın Yurdum-Barış Ünlü
Y3- Oğuz Ayan-Mert Edremitlioğlu
Y4- Emir İçgören-Burak Zengin
Y5- Emin Ali Sipahi-Zeynep Fencimen
Y6- Levent Özgen- ? -
Y7- Arif Gürdenli-Derin Bayraktar
Y8- Bora Gümüşdal-Melike Esra Karayel

Umpire’lardan ve Başhakem’den söz ettik. Yarış Komitesi’nde ayrıca Atilla Erardağ (Milli), Dilara Beyler (İl), Dilara Kol (İl) Start & Finiş, Baran Edige (İl) ve Kutay Vural (Yrd. Pers.) da Parkur Hakemi olarak çalışacak.

Filo Yarışı’nda elemelerin ardından gerçekleşecek final yarışları “En Büyük Korsan”ı belirleyecek. Günün sonunda ödül töreni ve kostümlü “Korsan Gecesi” İYK’da yapılacak.

Kaynak: TurkSail

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 335 kere görüntülenmiştir