Çocuklar TURMEPA ile bilinçleniyor

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

D-Marin Kids ve TURMEPA Deniz Temiz Derneği ‘Yenilenebilir Enerji ve Denizlerimiz Projesi’ ile çocuklara denizleri korumanın önemini anlatmaya devam ediyor.

D-Marin Kids ve TURMEPA Deniz Temiz Derneği işbirliği ile hayata geçirilen ‘Yenilenebilir Enerji ve Denizlerimiz Projesi’ ikinci yılında Dalaman, Turgutreis ve Didim köy okullarında çocuklara denizdeki yaşamı ve denizlerin geleceğini kurtarmayı öğretiyor. Bu yıl 2 Ekim’de Dalaman Şerefler İlkokulu’nda başlayan proje 9 köy ilkokulunda toplam 608 öğrenci ile buluşup Didim Akköy İlkokulu’nda noktalanacak.

DENİZLER BİZİM GELECEĞİMİZ

Yenilenebilir Enerji ve Denizlerimiz projesi okul eğitimleri, mentorlar eşliğinde marina gezileri, proje çalışmaları, yarışma ve ödüllerle dolu bir içerikten oluşuyor. Projedeki eğitimler ile sonunda çocukların sadece doğaya değil, tüm canlılara kucak açarak sevmeyi öğrenmeleri ve bir bilim insanı gibi düşünerek yeni fikirler ve projeler üretmeleri amaçlanıyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da TURMEPA eğitmenleri, çocuklara denizlerdeki hayatı, ekosistemi, deniz temizliğinin önemini anlatacak ve marina eğitimleri verecek. Çocuklar, eğitimlerle bilinçlenirken özel oyunlar oynayarak eğlenecek ve öğrendikleri bilgileri pekiştirecekler.

DENİZLERİMİZ TEMİZ KALSIN DİYE ÇOCUKLARIN PROJE ÖNERİLERİ

Yenilebilir Enerji ve Denizlerimiz Projesi kapsamında çocuklar bir projenin nasıl hayata nasıl geçirileceği ve sonuç raporu hazırlama konusunda da eğitilecek ve kendi projelerini yaratarak ödüller kazanacak. Bilim insanı olma yolunda bir adım atacak ve yeni fikirler, projeler üretecekler. Yaratıcı ve akılcı düşünme, sorgulama, çözüm odaklı olma, keşfetme ve paylaşma becerilerini geliştirmeyi öğrenecekler. Hazırlayacakları proje ile denizlerin temiz kalması için fikirlerini sunan çocuklar, öncelikle denizlerde yaşanan sorunları araştırarak bu sorunların başta deniz yaşamına, daha sonra da deniz dışında yaşayan canlılara ve insan yaşamına nasıl zarar verdiğini sorgulayacaklar.

D-Marin ve TURMEPA işbirliği

Çocuklara denizi anlatmanın yanı sıra denizle buluşturmayı da amaçlayan ‘Yenilenebilir Enerji ve Denizlerimiz Projesi’ kapsamında D-Marin’ler ziyaret edilecek. D-Marin çalışanlarının mentorluk yapacağı gezide çocuklar deniz ve marina hayatına dair bilgiler edinecek.

Kaynak: Vira Haber

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 201 kere görüntülenmiştir