TYF Atatürk Kupası yarışları sona erdi

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Yalıkavak Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde Turkcell, Spor Toto ve Bodrum Belediyesi sponsorluğunda düzenlenen TYF Atatürk Kupası’nda ilk hafta Optimist ve Laser, ikinci hafta ise 420 ve Rüzgar Sörfü sınıflarındaki yarışlar tamamlandı. Bodrum Yalıkavak’ta düzenlenen törenlerle şampiyonlar belli oldu ve kupalar düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Başkanı Özlem Akdurak, kapanış töreninde yaptığı konuşmada, “Ülkemizin her köşesinden gelen sporcularımız iki hafta boyunca Yalıkavak’ta birbirinden heyecanlı yarışlara imza attı” dedi.

TYF Atatürk Kupası’nda RS:X Erkekler kategorisinde GS Yelken Şubesi’nden Onur Cavit Biriz birinciliği elde ederken RS:X Genel ve Kadınlar kategorilerinde Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü’nden Dilara Uralp kupaya uzandı.

RS:X Genç Erkekler kategorisinde Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü’nden Berk Özcan, RS:X Genç Kızlar kategorisinde ferdi olarak yarışan Laçin Felek, RS:One Erkekler kategorisinde Beylikdüzü Rüzgar Sörfü Kulübü’nden Taha Şaşmaz, RS:One Kadınlar kategorisinde Türk Balıkadamları Kulübü’nden Ege Buket birinciliği elde etti.

Techno 293 U13 Genel ve Techno 293 U13 Kızlar kategorilerinde Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü’nden Naz Enis, Techno 293 U15 Genel kategorisinde Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü’nden Dora Derinler, Techno 293 U15 Kızlar kategorisinde İÇDAŞ Spor Kulübü’nden Nehir Helvacıoğlu birinci sırada yer aldı.

Techno 293 U17 Genel kategorisinde Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü’nden Kuzey Öztaş ve Techno 293 U17 Kızlar kategorisinde İÇDAŞ Spor Kulübü’nden Ayşe Zeynep Türkoğlu birinci oldu.

420 Genel kategorisinde ARM Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Rasim Yaşar-Kaan Parlas ikilisi kupanın sahibi olurken, 420 Genç ve 420 Kızlar kategorilerinde Deniz Saltık-Aylin Tezol (Gökova Yelken Kulübü- Arkas Çeşme Gençlik ve Spor Kulübü) birinci sırayı elde etti.

TYF Atatürk Kupası 420 ve Rüzgar Sörfü sınıflarında dereceye giren sporcular şöyle:

RS:X Genel
Katılan sporcu sayısı: 19
Yapılan yarış sayısı: 12
1. Dilara Uralp (Çeşmealtı RSYK)
2. Berk Özcan (Çeşmealtı RSYK)
3. Aurel Thase (Çeşmealtı RSYK)

RS:X Erkek
1. Onur Cavit Biriz (GS Yelken Şubesi)
2. Sinan Şenevrensel (İzmir Ferdi)
3. İsa Pamir Saçkan (Göztepe Yelken Şubesi)

RS:X Kadın
1. Dilara Uralp (Çeşmealtı RSYK)
2. Laçin Felek (İzmir Ferdi)
3. Derin Günenç (GS Yelken Şubesi)

RS:X Genç Erkek
1. Berk Özcan (Çeşmealtı RSYK)
2. Aurel Thase (Çeşmealtı RSYK)
3. Batuhan Arslan (ARM.Urla YGS)

RS:X Genç Kız
1. Laçin Felek (İzmir Ferdi)
2. Derin Günenç (GS Yelken Şubesi)

RS:One Genel
Katılan sporcu sayısı: 11
Yapılan yarış sayısı: 12
1. Taha Şaşmaz (Beylikdüzü RSK
2. Yağış Efe Küçükaydın (Oli SK)
3. Kerem Dulundu (TBK)

RS:One Kadın
1. Ege Buket (TBK)
2. Ceylan Göksu Onural (TBK)
3. Zeynep Sümer (TBK)

TECHNO 293 U13 Genel
Katılan sporcu sayısı: 37
Yapılan yarış sayısı: 10
1. Naz Enis (Çeşmealtı RSYK)
2. Mert Özgü (Megapol YWK)
3. Efe Çelikel (Çeşmealtı RSYK)
4. Sezer Tuğçe Akyıldız (İÇDAŞ SK)
5. Efe Enis (Çeşmealtı RSYK)

TECHNO 293 U13 Kız
1. Naz Enis (Çeşmealtı RSYK)
2. Sezer Tuğçe Akyıldız (İÇDAŞ SK)
3. Duygunaz Bozkaya (Megapol YWK)

TECHNO 293 U15 Genel
Katılan sporcu sayısı: 21
Yapılan yarış sayısı: 11
1. Dora Derinler (Megapol YWK)
2. Miray Şakı (İÇDAŞ SK)
3. Toprak Nardalı (ARM Urla YGSK)

TECHNO 293 U15 Kız
1. Nehir Helvacıoğlu (İÇDAŞ SK)
2. Merve Vatan (İDAŞ SK)
3. Alexandra Loursa Schmidt (Megapol YWK)

TECHNO 293 U17 Genel
Katılan sporcu sayısı: 15
Yapılan yarış sayısı: 12
1. Kuzey Öztaş (Çeşmealtı RSYK)
2. Ayşe Zeynep Türkoğlu (İÇDAŞ SK)
3. Jeremy Berke Zalma (GS Yelken Şubesi)

TECHNO 293 U17 Kız
1. Ayşe Zeynep Türkoğlu (İÇDAŞ SK)
2. Eylül Eren (TBK)
3. Su Aygüven (Çeşmealtı RSYK)

420 Genel
Katılan tekne sayısı: 19
Yapılan yarış sayısı: 14
1. Rasim Yaşar-Kaan Parlas (ARM Urla YGSK)
2. Deniz Saltık-Aylin Tezol (Gökova YK-Arkas Çeşme GSK)
3. Begüm Böke-Zeynep Koçyiğit (FB Doğuş Yelken Şubesi)

420 Genç
1. Deniz Saltık-Aylin Tezol (Gökova YK-Arkas Çeşme GSK)
2. Begüm Böke-Zeynep Koçyiğit (FB Doğuş Yelken Şubesi)
3. Atıl Api-Oğuz Er (İYK)

420 Kız
1. Deniz Saltık-Aylin Tezol (Gökova YK-Arkas Çeşme GSK)
2. Begüm Böke-Zeynep Koçyiğit (FB Doğuş Yelken Şubesi)
3. Ayça Kural-Melis Ertürk (Göztepe Yelken Şubesi)

OPTİMİST VE LASER SINIFLARINDA SONUÇLAR

TYF Atatürk Kupası Optimist ve Laser yarışları sonrasında sporcuların elde ettikleri dereceler ise şöyle:

OPTİMİST JUNIOR Genel
Katılan sporcu sayısı: 79
Yapılan yarış sayısı: 12
1. Mustafacan Öztuncel (ARM Urla YGSK)
2. Tan Onat Öğütçü (Arkas Çeşme GSK)
3. Yaşar Alp Akın (Arkas Çeşme GSK)
4. Efe Güder (İYK)
5. Mert Aydoğan (ARM Urla YGSK)

OPTİMİST JUNIOR Kız
1. Firdevs Yeğin (İskenderun YK)
2. Bilgenur Yazıcı (Turgutreis YK)
3. Karya Başaraner (ARM Urla YGSK)

OPTİMİST Genel
Katılan sporcu sayısı: 62
Yapılan yarış sayısı: 12
1. Şahin Parlak (Turgutreis YK)
2. Kuzey Kumlalı (Göztepe Yelken Şubesi)
3. Can Ertürk (Göztepe Yelken Şubesi)
4. Demir Dirik (Arkas Çeşme GSK)
5. Okyanus Arıkan (ARM Urla YGSK)

OPTİMİST Kız
1. Okyanus Arıkan (ARM Urla YGSK)
2. İ. Doğa Demirel (MYK)
3. Aslı Akbeniz (Göztepe Yelken Şubesi)

EN KÜÇÜK SPORCU ÖDÜLÜ
1. Derin Bartan (Yalıkavak YK)
2. Arıela Rudkovskaya (Yalıkavak YK)
3. Denizhan Tezcan (Güney Ege YK)

LASER 4.7 Genel
Kayılan sporcu sayısı: 73
Yapılan yarış sayısı: 6
1. Yiğit Yalçın Çitak (Turgıtreis YK)
2. Doruk Demircan (Arkas Çeşme GSK)
3. Osman Sanlı (B.B. Bodrumspor Yelken Şubesi)
4. Berk Emil (Arkas Çeşme GSK)
5. Ece Asya İkizler (GS Yelken Şubesi)

LASER 4.7 Kızlar
1. Ece Asya İkizler (GS Yelken Şubesi)
2. Zeynep Tuncalı (Karşıyaka Yelken Şubesi)
3. Zeynep Berin Göl (MYK)

LASER 4.7 Junior
1. Ece Asya İkizler (GS Yelken Şubesi)
2. Dario Deniz Ergün (FB Doğuş Yelken Şubesi)
3. Tarhan Öğütçü ( Arkas Çeşme GSK)

LASER RADIAL Genel
Katılan sporcu sayısı: 28
Yapılan yarış sayısı: 10
1. Ecem Güzel (GS Yelken Şubesi)
2. Yılkan Timurşah (Arkas Çeşme GSK)
3. Efe Ağan (B.B. Bodrumspor Yelken Şubesi)

LASER RADIAL Kadın
1. Ecem Güzel (GS Yelken Şubesi)
2. Ayşenur Orhan (Tekirdağ YİK)
3. İlayda Veziroğlu (FB Doğuş Yelken Şubesi)

LASER RADIAL Genç
1. Yılkan Timurşah (Arkas Çeşme GSK)
2. Efe Ağan (B.B. Bodrumspor Yelken Şubesi)
3. Can Dilikoğlu (GS Yelken Şubesi)

LASER STANDART Genel
Katılan sporcu sayısı: 6
Yapılan yarış sayısı: 10
1. Mehmet Duran Dinç (GS Yelken Şubesi)
2. Alp Baltalı (İYK)
3. Kerim Kaan Ordu (FB Doğuş Yelken Şubesi)

LASER STANDART Genç
1. Mehmet Duran Dinç (GS Yelken Şubesi)
2. Alp Baltalı (İYK)
3. Barsgan Dökmeci (FB Doğuş Yelken Şubesi)

Kaynak: TurkSail / TYF

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
     Slide11
    SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
     LatinAmerika
    SG Güney Amerika
  • 5000 fade false 30 bottom 0
    Ruslana
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
     AlestaDalgiclik
    ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 90 kere görüntülenmiştir