The Bodrum Cup heyecanına çok az kaldı

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Türkiye’nin önde gelen uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup, 16-21 Ekim’de 29′uncu kez yelken tutkunlarıyla buluşacak. Yelkencilerin 6 gün boyunca gulet, tırhandil, cruiser ve katamaran kategorilerinde yarışacağı organizasyon kapsamında karada ve denizde birçok eğlenceli etkinlik yapılacak. The Bodrum Cup’a 150 teknede 1.500 yelkencinin katılması bekleniyor.

“Ahşap Tekneler Yarışı” olarak başlayan ancak zaman içinde farklı sınıfların da katılımı ile kapsamı genişleyen uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup bu yıl 19-21 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

29 yıl önce Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından Türkiye’nin ve Bodrum’un tanıtımına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen etkinlik, yine binlerce yelken tutkununu bir araya getirmeye hazırlanıyor.

The Bodrum Cup 16 Ekim günü kampana töreniyle başlayacak. Yarışların gulet, tırhandil, cruiser ve katamaran kategorilerinde yapılacağı The Bodrum Cup, denizcilerin konuklarıyla birlikte yarışmasını mümkün kılmasıyla diğer yarışlar arasında öne çıkıyor.

Bodrum’dan başlayıp, Yalıkavak ve Gökova koylarında devam edecek yarışların etap rotaları şöyle:

1) TAV Passport Etabı (Bodrum-Kissebükü)
2) Metro Etabı (Kissebükü-Bodrum)
3) Anadolu Sigorta Etabı (Bodrum-Yalıkavak)
4) Technogym Etabı (Palmarina-Gümüşlük)
5) Palmarina Bodrum Etabı (Gümüşlük-Palmarina)

The Bodrum Cup’a bu yıl Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, IMEAK Deniz Ticaret Odası, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Denizciler Derneği, TURSAB ve TYF destek veriyor.

The Bodrum Cup Kurucusu Erman Aras, Organizasyon Komitesi
Başkanı Süleyman Uysal, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon,
Frame Suites Bodrum Genel Müdürü Halil Ciğerli (soldan sağa).

“BODRUM’A ETKİSİ BÜYÜK”

The Bodrum Cup’ın Bodrum için çok önemli olduğunu vurgulayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Bodrum’un bugünlere gelmesinde büyük etkisi olan ve şu anda da 15-20 bin yata ulaşmış mavi yolculuğun ve denizcilik sektörünün, özellikle The Bodrum Cup yelken yarışlarından sonra cazibesi daha da artmıştır” dedi.

Kocadon, bu etkinliğin artık dünya çapında adından söz ettirdiğini belirterek amaçlarının her yıl çıtayı biraz daha yükseltmek olduğunu söyledi.

BU YIL ROTANIN TAMAMI BODRUM’DA

The Bodrum Cup’ta bu yıl rota tamamen Bodrum koylarından oluşuyor. Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, nedenini şöyle açıkladı:

“Denizcilerimizin Yunanistan’da yaşadığı zorlukların farkındayız. Esasında uluslararası bir organizasyon olarak iki ülke arasındaki ticari bağı ve dostluk algısını geliştirmek amacıyla yarışlarımıza Yunanistan rotalarını da dahil ediyorduk.

Ancak ülkemizin son iki yıldır turizm alanında karşılaştığı sıkıntılar nedeniyle bu yıl rotamızı tamamen Bodrum’a çevirdik. Bu sayede Bodrum’u ve ülkemizi tüm dünyaya en doğru biçimde tanıtmayı arzuluyoruz.”

DENİZ FESTİVALİ KONSERLERİNDE SÜRPRİZ İSİMLER

The Bodrum Cup, yarışların yanı sıra karada düzenlenen pek çok eğlenceli etkinlikle dikkatleri üzerine çekiyor.

Fransa, İspanya, İsveç ve Yunanistan’dan katılımcıların ağırlığını hissettirdiği organizasyona Alman ve ABD’li katılımcıların dışında İngiltere, İtalya ve diğer Avrupa ülkelerinden gelenler de renk katıyor.

Geçtiğimiz yıllarda Sertab Erener, Gökhan Türkmen, Nilüfer, Fatma Turgut, İlhan Şeşen, Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars gibi sanatçılar The Bodrum Cup kapsamında düzenlenen konserlerde sahne aldı.

Bu yıl 16 Ekim’de kampana töreniyle başlayacak organizasyonda katılımcılar, sürpriz konserlerin tadını çıkaracak. Katılımcılar ayrıca The Bodrum Cup Meydan Aktiviteleri, Akustik Şehir Konserleri, Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması ve #instabodrumcup Fotoğraf Yarışması gibi eğlenceli etkinliklerle keyifli bir festival ortamını paylaşacak.

KİSSEBÜKÜ’NE ANLAMLI ZİYARET

The Bodrum Cup’a katılan yelkenciler, bir süredir gündemde olan yapılaşma planlarına dikkat çekmek için Gökova’nın ilk koyu olan Kissebükü’nde de bir araya gelecek.

Tüm teknelerin katılımına açık olacak etkinlikte yelkenciler, çevrenin ve doğal güzelliklerin korunmasına destek amacıyla deniz üstünde görsel bir şölene de imza atacak.

The Bodrum Cup, 21 Ekim’de Palmarina Bodrum’da düzenlenecek ödül töreninin ardından final konseriyle sonla erecek.

Kaynak: TurkSail

Bu dosyayı indir (The_Bodrum_Cup_2017_-29yil_programi.pdf)The Bodrum Cup 2017 Etkinlik Takvimi 228 kB

 

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 296 kere görüntülenmiştir