İzmir Körfez Festivali basın toplantısı ile tanıtıldı

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Bu sene ilk kez düzenlenecek İzmir Körfez Festivali, basın toplantısıyla tanıtıldı. 22-24 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek ve körfezi tam bir şenlik alanına çevirecek festivalin Konak Pier’deki basın toplantısına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas, Ege Açıkdeniz Yat Kulübü Başkanı (EAYK) Akif Sezer ile Konak Pier Yönetim Kurulu Başkanı Suphi Koyuncuoğlu katıldı.

İzmir Körfez Festivali’nin, İzmirlilerin körfezle daha da yakınlaşması açısından önemli bir fırsat olacağını kaydeden İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Uzun yıllar bakmadığımız, arkamızı döndüğümüz için bize küsen, rengi değişen İzmir Körfezi, yaptığımız yatırımlarla artık yeniden gülümsemeye başladı. Bu festivalin de İzmir’e hem tanıtım hem gelir hem de sportif etkinlikler açısından çok büyük katkı koyacağına inanıyorum. Bu festivali önce ulusal sonra uluslararası boyutta sabırla, destekle başaracağız. İzmir’in başaramayacağı hiçbir iş, hiçbir proje yoktur” dedi.

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, İzmir’in 1950′lerden beri yelken sporuna ev sahipliği yaptığını hatırlatarak, Körfez’in geçmiş yıllarda olduğu gibi tekrar yelkenle bütünleşeceğini ve bembeyaz yelkenlilere bürüneceğini söyledi. Yerel yönetimin İzmir’i güzelleştirmek için elinden geleni yaptığını dile getiren Akdurak, “İzmir yöneticileriyle şanslı, spora destek veren işadamlarıyla şanslı. Türkiye Yelken Federasyonu olarak gönlümüzden geçen, körfezimize giren kim olursa karşısına yelkenle bütünleşmiş bir şehir çıkması. Bu güzel körfezi uluslararası bir boyutta bir yelken cennetine çevirmeyi diliyoruz” diye konuştu.

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas ise İzmir’in böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmasını uzun süredir istediğini söylerken “Çok güzel bir körfezimiz var ve çok güzel bir kıyımız var. Bu yarış Türkiye’de çok özel olacak” dedi.

Ege Açıkdeniz Yat Kulübü Başkanı (EAYK) ve Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Akif Sezer de “Aziz Kocaoğlu’nun İzmir Körfezi’ni canlandırmasıyla bu masada toplandık. Türkiye Yelken Federasyonu Yönetiminden son derece onur duyuyorum. En büyük hayalimiz, İzmir Körfezi’nde böyle bir etkinlik düzenlenmesiydi. Bunun gerek yerel yönetimin gerek kulüp ve sporcuların destekleriyle önümüzdeki yıllarda geleneksel hale gelecek bir yarış olacağını biliyoruz” şeklinde konuştu.

İzmirlileri denize ve körfeze doyuracak festival sayesinde kentliler 3 gün boyunca tam bir görsel şölen yaşayacak. Festivalin ana etkinliği ise “İzmir Arkas Körfez Yarışı” olacak. İzmir Körfezi, bu yarışla 6 yıl sonra ilk kez yelkenlileri ağırlayacak. Konak Pier önünde gerçekleştirecek İzmir Büyükşehir Belediyesi ‘kano yarışmaları’ ile Karşıyaka’daki yelken yarışları, körfeze ayrı bir renk katacak. Çocuklar ise kendileri için özel olarak hazırlanan aktivite alanlarında gönüllerince festivalin tadını çıkarabilecek. Etkinlik görüntülerini içeren bir fotoğraf yarışmasının da düzenleneceği festivalde, Arkas’ın Çeşme yarışlarındaki fotoğrafların yer aldığı bir sergi de açılacak. Ayrıca festival boyunca her gün dop dolu bir konser programıyla İzmirliler, eğlenceyi doruklara kadar yaşayacak.

Türkiye Yelken Federasyonu

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 330 kere görüntülenmiştir