Milli Sporcu Birgül ERKEN derinlere ısındı…

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

Hedef yeni rekorlar

Ana sponsor arıyor

Son dönemde serbest dalış derinlik branşlarında hızlı bir gelişim ve ilerleme gösteren Milli sporcu Birgül ERKEN’e sorduk. Antalya’nin Kaş ilçesinde yapılan Türkiye Şampiyonası’ndaki başarılı çıkışınızı neye borclusunuz?
Simdiden sonraki hedefiniz nedir?

Birgül ERKEN:
Çok çalıştım ve yarışmalardan sıfır hata ile peşpeşe iki gün yüksek performanslar yaptım ve iki kez Türkiye ikincisi olarak muhteşem bir sonuç daha çıkardım. Monofin sabit ağırlık branşında 55 mt ile ve Bifin sabit ağırlık branşında 62 mt ile Türkiye 2.si oldum.
Büyük fedakarlıklarla Ocak ayından beri Mısır’da yaptığım antrenman kamplarında dünyanın en iyi serbest dalış şampiyonlarından ders alarak ilerledim. Tıpkı dünyanın en iyi sporcularınin yaptığı gibi bu yıl da havuz branşlarında sürekli antrene ve çift palet branşında şampiyon oldum. Havuz branşlarinda da hazır bulunuşluğumla derinlikte ilerledim.

Bu olumlu taransfer ile havuzdaki bifin (çift palet) yeteneğimi derinliğe taşıdım. Hiç bir başarı tesadüf degildir. Üstelik derinlikteki bu büyük sıçrama hamlesi de başlı başına bir başarı hikâyesidir. Söyle ki:

Milli takım barajının 22 mt ötesinde yaptığım derecemle özellikle bifin (çift palet) derecemle bayanlar kategorisindeki Türkiye Rekoruna en yakın bayan sporcu oldum. Üstelik bu yaptığım en iyi derece değil; yarışma taktiği gereği en iyi derecemi henüz yapmadım. Derinlikteki çok yeni olmama rağmen kat ettiğim yol mutluluk vericidir.” dedi.

Derinlik branşlarında gelişimimi sürdürmek üzere Kaş’ta kalmayı ve antrenmanlarıma hiç ara vermemeyi seçtim. Derinlik adaptasyonunu korumak ve ilerletmek için profesyonel mesleğim olan öğretmenlik mesleğimden ücretsiz izin almak sureti ile sadece derinlik branşlarına odaklanmak üzere programımı yaptim. Bu yüzden ilk hedefim Avrupa Şampiyonası’nda rekor kırmak, kürsüye çıkmak daha sonra Ana sponsor bulma çabalarım ve bireysel Dünya Rekoru organizasyonlarıma vakit ayırtacağım.” dedi.

“Çalışmak çok önemlidir. Fakat daha da önemli olan bir şey var: kendinize inanmak.
Kendime güveniyorum. Milli takımada ülkemi en iyi şekilde temsil edebilmek için hazırım.
Kendi öz disiplininde ilerleyen bir sporcu olarak kendimi geliştirme yolculuğumda olmaktan keyif alıyorum.”dedi.
Ayrıca yine Sharm elSheikh’te antrenmanlarımı rahat bir ortamda yapmamı sağlayan Türk Hava YollarıYetkililerine ve Rixos Hotel yetkililerine milli sporcu olarak tesekkur ederim.

Bu yolda başta eşim Değer ERKEN olmak üzere, bana destek olan herkese teşekkürler. dedi.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)
Milli Sporcu Birgül ERKEN derinlere ısındı..., 10.0 out of 10 based on 1 rating

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 597 kere görüntülenmiştir