Kadınlar çocuk istismarına karşı yelken açacak

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Kadınların öncülük ettiği ve her biri farklı noktalara değinen sosyal sorumluluk tabanlı yelken etkinlikleri dikkat çekiyor. Women’s Sailing School (Kadınlar Yelken Okulu), 16-23 Eylül tarihleri arasında sekizinci kez düzenleyeceği Uluslararası Kadınlar Yelken Haftası’nda mavi yelkenlerini Marmaris ve Fethiye Körfezi’nde “çocuk istismarına dikkat çekmek” amacıyla şişirecek.

Türkiye’nin kadınlara yönelik ilk ve tek yelken okulu olan Women’s Sailing School (Kadınlar Yelken Okulu), her yıl farklı bir sosyal temaya göre yelken açarak farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Bu etkinliklerden sonuncusu, 16-23 Eylül tarihleri arasında Marmaris, Hisarönü ve Fethiye Körfezi’ni kapsayacak olan 8. Uluslararası Kadınlar Yelken Haftası.

Kadınlar Yelken Okulu’nun kurucusu Neslihan Karayel ile Deniz İrengün ve Lale Manço Ahıskalı öncülüğünde 6 farklı ülkeden 60 kadın yelkenci, bu kez maviye boyadıkları yelkenlerini çocuk istismarına dikkat çekmek amacıyla açacak.

“23 NİSAN’I BAYRAM İLAN EDEN BİR ÜLKEYİZ”

“Kadınlar daha iyi bir dünya için farklılık yaratabilir…”
Ana sloganları bu…

Geçtiğimiz yıllarda meme kanseri, kadına şiddet ve organ bağışı gibi toplumun daha fazla ilgi göstermesi gereken konulara dikkat çekmeyi hedefleyen Kadınlar Yelken Okulu’nun kurucusu Neslihan Karayel, çocuk işçiliği, çocuk ticareti ve her türlü bedensel istismarın sadece ülkemizin değil, tüm insanlığın yüzleşmesi gereken çok ciddi bir sorun olduğunu belirtti.

“BM raporuna göre dünyada sadece tüm çocukların yüzde 2.7’si tam anlamıyla kanunen koruma altında” diyen Karayel sözlerine şöyle devam etti:

“Bu oran, bize durumun ne kadar kötü olduğunu gösteriyor. Biz yetişkinler olarak çocuklara yeteneklerine göre eğitim ve güvenilir bir yaşam sunamazsak onların ileride sağlıklı ebeveynler, bireyler olmalarını sağlayamayız.

Özellikle çocuklarına dünyada ilk ve tek resmi bayramını hediye eden bir ülke olarak, bizim bu konuda tüm dünyaya örnek projelere liderlik etmemiz gerekiyor.”

“HER GEÇEN GÜN ÇOĞALIYORUZ”

“Mavi Yelken Aç / Sail Blue” sloganıyla düzenlenen etkinlikte, 6 farklı ülkeden 60 kadın yelkenci, 16-23 Eylül tarihleri arasında Marmaris-Hisarönü rotasında bir hafta boyunca “Mavi Yelken”le denizde yol alacak.

9 tekneden oluşan filo, 16 Eylül günü Netsel Marina’dan denize açılacak. Her akşam Marmaris ve Fethiye Körfezi’nin farklı koylarında demirleyerek, bir hafta boyunca “çocuk istismarına” dikkat çekecek.

“Dil, din, ırk ve statü gözetmeksizin, birbiriyle el ele veren arkadaşlarımızla başlattığımız geleneksel hale gelen etkinliğimizde, her geçen gün çoğalmaktayız” diye konuşan Neslihan Karayel, “Kadınlar Yelken Okulu olarak, uluslararası düzeyde amatör kadın yelkencileri bir araya getirerek ilkleri gerçekleştirmekten mutluyuz. Önümüzdeki dönemde de her etkinliğimiz bir başka sosyal sorumluluk temasını denizlere taşıyamaya devam edeceğiz” dedi.

“Mavi Yelken” etkinliğini Netsel Marina, Yüksel Yatçılık, Pusula Psikoloji ve Lori Jewellery Design firmaları sponsor olarak destekliyor.

Kaynak: TurkSail

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 489 kere görüntülenmiştir